SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eutelsat wymienia satelity na pozycji Hotbird 13° E

Eutelsat Communications (NYSE Euronext: ETL) zamówił dwa nowe satelity od Airbus Defence and Space, aby zastąpić trzy istniejące satelity Hotbird na swojej flagowej pozycji 13° E. W pełni elektryczne satelity o dużej mocy będą gotowe do użycia w 2022 roku, obejmując swoim zasięgiem Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

Article

Nowe satelity udoskonalą jakość usług nadawczych świadczonych klientom Eutelsat na HOTBIRD, poprawiając ich parametry w Europie Zachodniej i w Polsce.

Satelity będą również oferować zaawansowane funkcje w zakresie ochrony i odporności sygnału uplink, a także redundancję orbitalną.

Dysponując masą startową 4,5 tony i mocą elektryczną 22 kW, w pełni elektryczne satelity będą oparte na platformie Eurostar Neo firmy Airbus Defence and Space. Platforma zostanie wyprodukowana w brytyjskich fabrykach w Stevenage i Portsmouth, a także we francuskim zakładzie w Tuluzie.

Najnowocześniejsza technologia umożliwia Eutelsatowi zastąpienie obecnej konstelacji trzech satelitów dwoma, co zwiększa optymalizację nakładów, osiągniętą dzięki stosowaniu polityki optymalizacji kosztów. Koszt zamówienia będzie w pełni pokryty z budżetu inwestycyjnego firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eutelsat wymienia satelity na pozycji Hotbird 13° E

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl