SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Evan Spiegel z zarobkami prawie 638 milionów dolarów drugim najlepiej opłacanym CEO w historii

Evan Spiegel, twórca Snapchata i szef spółki Snap otrzyma za 2017 rok łączne zarobki na poziomie 637,8 miliona dolarów. To trzecia co do wysokości roczna kwota otrzymana przez CEO w historii amerykańskiego biznesu. Główna część zarobków Spiegela jest związana z wejściem Snapchata na giełdę.

Evan Spiegel, szef Snap Inc.Article

Informacje o rocznych zarobkach szefa spółki Snap, właściciela aplikacji Snapchat podał Reuters opierając się na dokumentach finansowych ujawnionych przez firmę.

Wynika z nich, że za 2017 r. łączne zarobki Spiegela sięgnęły kwoty 637,8 mln dol. Większość tej kwoty stanowi premia otrzymana w związku z wejściem Snapa na giełdę w marcu ub.r. i kursami akcji spółki. Sama pensja Spiegela wraz z dodatkami wyniosła ok. 1,2 mln dol.

Według danych Institutional Shareholder Services zarobki szefa Snapa są trzecie pod względem wysokości w historii amerykańskiego biznesu. Poprzednie 2 rekordy pobił Daniel Och, CEO funduszu Och-Ziff Capital Management Group. W 2007 r. jego roczne zarobki wyniosły 918,9 mln dol., zaś rok później osiągnęły one poziom 1,19 mld.

Od momentu wejścia na giełdę Snap radzi sobie ze zmiennym szczęściem, kurs akcji spółki ulegał istotnym wahaniom. Kilka dni temu straciły one na wartości 6 proc. po tym jak odejście ze Snapchata zapowiedziała celebrytka Kylie Jenner, a sama aplikacja wprowadziła krytykowaną przez użytkowników aktualizację.

W IV kwartale 2017 r. spółka Snap zanotowała przychody o 72 procent wyższe niż rok wcześniej, a liczba użytkowników odwiedzających codziennie serwis wzrosła o 18 procent. Firmie wciąż daleko do rentowności, bowiem w raportowanym okresie strata netto wyniosła 350 mln dol., a w całym 2017 r. – ponad 3,4 mld.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej