SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Chodakowska największym autorytetem Polaków w kwestiach zdrowia

Co czwarty Polak nie wierzy w konwencjonalną medycynę, a wiedzę o zdrowiu badani powszechnie pozyskują w internecie. Niemal 10 proc. badanych jest przekonanych, że szczepionki są szkodliwe lub mają bardziej negatywny niż pozytywny efekt na zdrowie. Jako swój największy autorytet w kwestiach zdrowotnych równie często co lekarza ankietowani wymieniają Ewę Chodakowską - pokazuje badanie HealthWave zrealizowane przez agencję Wavemaker (GroupM).

Ewa Chodakowska, fot. materiały prasoweArticle

Zdaniem 2/3 badanych suplementy diety mają wpływ na zdrowie. Informacji na ich temat badani szukają zarówno w „oficjalnych” źródłach medycznych -  lekarza czy farmaceuty (40 proc. badanych), jak i w mediach.

Reklamy leków i suplementów diety są tymi, które irytują ich najbardziej-wskazało je 44 proc. ankietowanych. Kategoria ta zdeklasowała „konkurencję” w rankingu najbardziej irytujących reklam pokonując m.in. reklamy telefonów komórkowych czy sieci sklepów spożywczych.


Mimo, że irytuje, to jednak nawet w ocenie konsumentów, reklama leków i suplementów jest skuteczna. 35 proc. badanych w ramach HealthWave rodziców, przyznaje, że do podawania dzieciom suplementów skłoniła ich właśnie reklama.

Witamina C i Chodakowska

Wśród alternatywnych metod leczenia najchętniej wybieraną jest ziołolecznictwo oraz stosowanie dużych dawek witaminy C. 30 proc. badanych wierzy, że witamina C w dużych dawkach pomaga w walce z nowotworem.


W kwestiach zdrowia dla Polaków największym autorytetem są lekarze oraz Ewa Chodakowska, która uzyskała dokładnie taki sam odsetek wskazań.

 
Raport pokazuje, że szerokim trendem jest wśród Polaków samoleczenie - dwie trzecie konsumentów sprawdza w  internecie objawy swoich potencjalnych chorób, a 4 na 10 z nich zdarza się wskutek takiej samodzielnej konsultacji zrezygnować z wizyty u lekarza.  

Badanie zostało zrealizowane w czerwcu 2019 na grupie 2002 polskich internautów w wieku 15-69. Próba badawcza reprezentatywna dla populacji polskich internautów ze względu na płeć, wiek oraz wielkość miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Ewa Chodakowska największym autorytetem Polaków w kwestiach zdrowia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Evvie
Czyli to było badanie sprawdzające poziom kretynizmu narodu. 🥶🥶🥶
odpowiedź
User
excalibur
Czyli to było badanie sprawdzające poziom kretynizmu narodu. 🥶🥶🥶
.
Niekoniecznie całego narodu, raczej tej ankietowanej części
odpowiedź