SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ewa Krupa za Konrada Ciesiołkiewicza prezesem Fundacji Orange

Ewa Krupa została powołana na funkcję prezesa zarządu Fundacji Orange Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Konrada Ciesiołkiewicza, który tymczasowo pełnił je od marca br.

Article

Ewa Krupa została prezesem Fundacji Orange w drodze konkursu na to stanowisko. Poprzednio była w fundacji dyrektorem, a z organizacją jest związana od momentu jej utworzenia w 2005 r.

Od 2013 r. Krupa pełni rolę przewodniczącej Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, zrzeszającego największe polskie fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność grantodawczą. W styczniu 2014 roku została wiceprzewodniczącą Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zainicjowanej przez Lidera Cyfryzacji. W skład Porozumienia wchodzą instytucje, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe, które zadeklarowały aktywny udział w prowadzeniu projektów na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych Polaków.

Krupa przejęła obowiązki prezesa od Konrada Ciesiołkiewicza, który pełnił tę funkcję od marca br., będąc jednocześnie dyrektorem komunikacji korporacyjnej i CSR w Orange Polska. Teraz Ciesiołkiewicz poświęci się jedynie temu drugiemu stanowisku.

Fundacja Orange swoje działania skupia głównie na wzmacnianiu cyfrowych kompetencji Polaków. Prowadzi autorskie programy społeczne i edukacyjne, w ramach których nauczyła ponad 30 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, wsparła powstanie narzędzi ochrony on-line i prowadzenie edukacji cyfrowej dla 25 tys. dzieci i młodzieży. Wyposażyła w bezpłatny internet 3,5 tys. bibliotek publicznych i 10 tys. szkół, wspomogła 1 tys. szpitali, ponad 900 organizacji w Polsce oraz 3 tys. dzieci z wadą słuchu. Wyposaża i pomaga prowadzić multimedialne pracownie w małych miastach i wsiach. We wrześniu br. w związku z jubileuszem 10-lecia otworzyła nowy program na rzecz świetlic szkolnych - MegaMisja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Krupa za Konrada Ciesiołkiewicza prezesem Fundacji Orange

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
woowo
Nieźle, tak w ogóle to bezpłatny internet hula w eterze, tylko trzeba captcha wpisywać raz na godzinę. Areo2 ma taką opcję.
8 10
odpowiedź
User
anonim - nie gall
ponieważ koledzy KC znów u władzy - lada chwila zostanie prezesem fundacji pomnika smoleńskiego. Ew któregoś z ministerstw (ministerstwo pomnika smoleńskiego ??)
małe litery celowo, władcy się nie obraża
8 8
odpowiedź
User
friko
Oni chyba sa jedynym dostawcą darmowego neta i z tego co wiem to LTE można u nich testować za free, ale nie wiem jak długo.
8 8
odpowiedź