SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ewa Wanat ogłosiła, że szuka pracy. „Teraz jest pod górkę”

Była redaktor naczelna Radia Tok FM Ewa Wanat przyznała na Facebooku, że zawodowo ma zły okres i pilnie potrzebuje zatrudnienia. „Szukam dla siebie pracy jako freelancerki. Teraz jest pod górkę. I trochę straszno od paru miesięcy” - napisała.

Ewa Wanat, fot. Michał Mutor Article

Ewa Wanat jest freelancerką pracującą w Berlinie i - jak pisze - „chciałaby nią pozostać”. „W życiu raz z górki, raz pod górkę. Wiadomo. Teraz jest pod górkę. I trochę straszno od paru miesięcy…” – kontynuuje.

Wanat nieregularnie pisuje teksty dla kilku periodyków; zajmuje się też pisaniem książek i przygotowywaniem eventów kulturalnych. „Ale to i na życie, i na czynsz, i na rachunki nie wystarczy. Dlatego szukam pracy” - pisze dziennikarka.

Informuje też, że w zeszłym roku współorganizowała z niemiecko-polski festiwal literacki UNRAST Berlin, pisze też książki - jej najnowsza pozycja, „Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej”, będzie miała premierę 28 września.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Mam przygotowane i złożone dwa projekty. Pierwszy, jeżeli wypali, to najwcześniej późną jesienią. Drugi, tak samo warunkowo, dopiero w styczniu” – podkreśla dziennikarka.

 

Ewa Wanat była redaktor naczelną Radia TOK FM od 2003 do 2012 roku. Przez lata prowadziła też w rozgłośni poranne pasmo w piątki oraz wieczorną audycję „Depko i Wanat o seksie” wraz z seksuologiem Andrzejem Depko.

Od maja 2013 roku do września 2015 roku była dyrektor programową i redaktor naczelną Polskiego Radia RDC. Od kilku lat mieszka i pracuje w Berlinie.

Freelancerzy w liczbach

Jak szacowała platforma Useme.com, w 2021 roku wartość rynku freelancingu w Polsce przekroczyć miała 15 miliardów złotych i zwiększyć się o blisko 27 proc. rok do roku. Na tym rynku pracuje już ponad 270 tys. wolnych strzelców, przy dynamice 7 proc. rok do roku. Globalnie rynek ten będzie wart blisko 3,5 bln dolarów w 2021 roku i dzięki niemu dochód uzyska ok. 1,1 mld profesjonalistów.

Z kolei wartość globalnego rynku freelancingu w 2021 roku wynieść miała 3,45 biliona dolarów, przy wzroście na poziomie 15 procent rok do roku. Pracuje na nim już 1,1 miliarda freelancerów na całym świecie, z czego 35,5 procent wolnych strzelców znajduje się w Europie. Wolni strzelcy to przede wszystkim ludzie młodzi i w średnim wieku. Najwięcej osób, bo aż 50,3 proc. znajduje się w przedziale między 26. a 35. rokiem życia. Grupy młodsze (19-25) i starsze (36-45) stanowią po około 20 proc. wszystkich wolnych strzelców. Niemal 5 proc. specjalistów wykonujących prace na zlecenie ma od 46 do 55 lat. Znaczna większość polskich freelancerów (67,3 proc.) posiada wykształcenie wyższe, a 15,1 proc. obecnie studiuje.

Dołącz do dyskusji: Ewa Wanat ogłosiła, że szuka pracy. „Teraz jest pod górkę”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
12345
Karma wróciła. Nareszcie.
0 0
odpowiedź
User
Edi
Wielki szacunek za odwagę.
Karma niech wroci do tych, ktorzy tak bezrefleksyjnie ciesza sie z cudzych problemow. Brak pracy jest uczuciem dojmujacym. Nie zycze nikomu. Powodzenia, Pani Ewo!
0 0
odpowiedź
User
Pawel
Pani Ewo może do TVN,tam wciąż aktualne hasło Robta co chceta.
0 0
odpowiedź