SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewelina Burda wicenaczelną „Tygodnika Powszechnego”

Kolejne zmiany w „Tygodniku Powszechnym”. Zastępcami redaktora naczelnego Piotra Mucharskiego są teraz Ewelina Burda, dotychczasowa szefowa zespołu wydawców TygodnikPowszechny.pl i Michał Kuźmiński. Stanowisko traci dotychczasowy wicenaczelny Marcin Żyła, który do końca roku pozostanie w redakcji. - Moje miejsce, jak w przypadku każdego reportera, nie jest za biurkiem - mówi nam Żyła. 

Ewelina Burda, nowa wicenaczelna "Tygodnika Powszechnego" Fot. Tygodnik PowszechnyEwelina Burda, nowa wicenaczelna

To kolejna zmiana w „Tygodniku Powszechnym” w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Redaktor naczelny pisma, Piotr Mucharski tak ją wyjaśnia: - Zastępcy redaktora naczelnego zostają obsadzeni na nowo i na nowych zasadach. Ewelina Burda przejmuje bieżące, operacyjne zarządzanie stroną internetową jako szefowa TygodnikPowszechny.pl. Zajmie się też usprawnieniami pracy redakcji, jej strukturą i stworzeniem nowych przestrzeni kreatywnych.

Dotychczasowy drugi wicenaczelny, Michał Kuźmiński pozostaje na tym stanowisku: będzie kierował tworzeniem koncepcji pisma jako całości - w druku, internecie i podkaście, współpracą redakcji z działem promocji i marketingu oraz wdrażaniem CMS. - Zaczynamy nowy rozdział w historii „Tygodnika”. Czasy zmieniają się dynamicznie, a my już myślimy o przyszłości – konkluduje Mucharski.

Żyła: "Moje miejsce - nie za biurkiem"

Ze stanowiskiem zastępcy redaktora naczelnego żegna się Marcin Żyła, związany z „Tygodnikiem” od 2010 roku jako dziennikarz (zajmuje się głównie tematyką migracyjną) i redaktor prowadzący, a od 2016 roku jako wicenaczelny. 

W redakcji pozostanie na pewno do końca roku, jak mówi portalowi Witualnemedia.pl. - Uwolnienie od spraw stricte redakcyjnych pozwoli mi potem skoncentrować się na dalszym rozwoju jako dziennikarza od lat relacjonującego kryzys uchodźczy i migracyjny. W „Tygodniku” przeżyłem wiele dobrych chwil, cieszę się że współtworzyłem nowy kształt pisma — jednak moje miejsce, jak w przypadku każdego reportera, nie jest za biurkiem – przekazał nam Marcin Żyła.

Burda i Kuźmiński z nowymi zadaniami

Nowi wicenaczelni są zaangażowani w pracę nad projektem rE-medium – rozwiązaniem CMS dla małych i średnich wydawnictw prasowych – który jest realizowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Na jego bazie powstała nowa wersja serwisu TygodnikPowszechny.pl, wdrożona w sierpniu 2023 roku.

Ewelina Burda jest związana z „Tygodnikiem Powszechnym” od 2014 roku jako autorka reportaży, rozmów i artykułów o tematyce społecznej. Po dołączeniu do zespołu w 2015 roku pracowała jako wydawczyni serwisu internetowego oraz redaktorka prowadząca. Od września 2022 roku była kierowniczką Zespołu Wydawców serwisu TygodnikPowszechny.pl

Z kolei Michał Kuźmiński jest związany z redakcją od 2001 roku. Od 2016 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Twórca i wieloletni redaktor naczelny serwisu internetowego „Tygodnika”, przez lata szefował działowi Nauka. Inicjator i prowadzący Podkast Tygodnika Powszechnego. Jako dziennikarz zajmuje się tematyką społeczną, wpływem technologii na ludzi i relacjami między kulturą i nauką a kuchnią.

“Tygodnik Powszechny” zmienia się 

To kolejne już zmiany w „Tygodniku Powszechnym”. W maju Maja Kuczmińska przestała być wiceprezeską spółki wydającej "Tygodnik Powszechny". W radzie nadzorczej Tadeusza Syryjczyka zastąpił natomiast Grzegorz Błażewicz

Z kolei latem zaprezentowano serwis internetowy w zmienionej, nowoczesnej szacie graficznej oraz z nowymi funkcjonalnościami, które ułatwiają dostęp do treści pisma. To pierwsza część projektu pod nazwą rE-medium, realizowanego przez Fundację Tygodnika Powszechnego. 

Jak wynika z badania PBC, w drugim kwartale br. średnia sprzedaż wydania „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 21 427 egz. (spadek o 9,41 proc. w porównaniu do drugiego kwartału ub.r). Spółka Tygodnik Powszechny w ub.r. zwiększyła przychody o 3,4 proc. do 10,59 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się ze 149 do 385 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Ewelina Burda wicenaczelną „Tygodnika Powszechnego”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Z takim nazwiskiem to powinna iść do żurnala modowego.
odpowiedź
User
PizzaEater
Tygodnik Powszechny kosztuje 13zł.
odpowiedź
User
Polecam
Za 13 to już konkretna picka w Biedrze. I dla umysłu znacznie zdrowiej niż propaganda pseudokatolickiego tygodnika.
odpowiedź