SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Express Wieczorny” przestaje ukazywać się jako dodatek do „Gazety Polskiej Codziennie”

„Gazeta Polska Codziennie” (Forum) w piątki nie będzie już ukazywać się z regionalnym dodatkiem „Express Wieczorny” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Tytuł był dołączany do wydań na Mazowszu od 3 lipca ub. r.

Article

W piątek 25 czerwca ukazało się ostatnie wydanie dodatku. Właścicielem praw do tytułu „Express Wieczorny” jest Janusz Szostak z wydawnictwa Milenium Media, który na rok podpisał z wydawcą „GPC” umowę jego dzierżawy. Jak informuje nas teraz, umowa nie została przedłużona.

„Express Wieczorny” jako dziennik popołudniowy ukazywał się w latach 1946-1999. Od 1991 do 1993 roku wydawała go Fundacja Solidarność zarządzana przez działaczy Porozumienia Centrum, ówczesnej partii Jarosława Kaczyńskiego. Redaktorami naczelnymi dziennika byli wtedy m.in. Krzysztof Czabański, obecnie szef Rady Mediów Narodowych, oraz Andrzej Urbański, w późniejszych latach m.in. dyrektor kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezes Telewizji Polskiej.

W 1993 roku „Express Wieczorny” został przejęty przez Marquard Polska. W 2004 tytuł został reaktywowany przez firmę Milenium Media, był wydawany jako bezpłatny dwutygodnik reklamowo-informacyjny w Warszawie i okolicach.

Dołącz do dyskusji: „Express Wieczorny” przestaje ukazywać się jako dodatek do „Gazety Polskiej Codziennie”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl