SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Express Wieczorny” powraca jako dodatek "Gazety Polskiej Codziennie". Milion egzemplarzy za darmo

W piątek, 3 lipca br. pojawi się pierwszy numer "Expressu Wieczornego" po ponad 20 latach. Milion egzemplarzy jako dodatek "Gazety Polskiej Codziennie" (Forum) zostanie rozdanych na ulicach największych polskich miast.

fot. okładka "Expressu Wieczornego"fot. okładka

Kilka dni temu pisaliśmy, że „Gazeta Polska Codziennie” wprowadza piątkowy dodatek „Express Wieczorny” o Warszawie i Mazowszu. Pod tą marką w latach 1946-1999 ukazywał się dziennik ogólnopolski, na początku lat 90. wydawany przez Fundację Prasową „Solidarność”.

W „GPC” w każdy piątek „Express Wieczorny” będzie specjalnym dodatkiem, przygotowanym z myślą o Warszawiakach i mieszkańcach Mazowsza. W piątek, 3 lipca br. w stolicy oraz w kilku największych miastach Polski będzie rozdawany na ulicach bezpłatnie.

Na okładce Rafał Trzaskowski

W środku bezpłatnego "Expressu Wieczornego" czytelnicy mają znaleźć teksty m.in. "o tym, co koniecznie musimy wiedzieć o wyborach prezydenckich i o tym, jak żyje Warszawa pod rządami Rafała Trzaskowskiego". Mają też powrócić rubryki "Spacerkiem po Warszawie" i "Podsłuchane jednym uchem".

- „Express” jest dodawany w każdy piątek. Będziemy czasem w ramach promocji rozdawać bezpłatnie. Docelowo ma wychodzić codziennie - informuje portal Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

„Express Wieczorny” jako dziennik popołudniowy ukazywał się w latach 1946-1999. Od 1991 do 1993 roku wydawała go Fundacja Solidarność zarządzana przez działaczy Porozumienia Centrum, ówczesnej partii Jarosława Kaczyńskiego. Redaktorami naczelnymi dziennika byli wtedy m.in. Krzysztof Czabański, obecnie szef Rady Mediów Narodowych, oraz Andrzej Urbański, w późniejszych latach m.in. dyrektor kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezes Telewizji Polskiej.W 1993 roku „Express Wieczorny” został przejęty przez Marquard Polska. W 2004 tytuł został reaktywowany przez firmę Milenium Media, był wydawany jako bezpłatny dwutygodnik reklamowo-informacyjny w Warszawie i okolicach.

Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 10 284 egz., o 22,2 proc. mniej niż rok wcześniej.

W połowie czerwca na stanowisku prezesa firmy Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie” Grzegorz Tomaszewski został zastąpiony przez Beatę Dróżdż. Natomiast członkami rady nadzorczej spółki przestali być Barbara Skrzypek, Katarzyna Lubiak i Jacek Rudziński.

Dołącz do dyskusji: „Express Wieczorny” powraca jako dodatek "Gazety Polskiej Codziennie". Milion egzemplarzy za darmo

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Imperium Srebrna kontratakuje :D
odpowiedź
User
CharleslomZX
Как каждый догодался я предлагаю заработать с помощью рынка форекс, установив торгового робота.
Многие задают вопрос безопастно ли моя схема 50/50 как повезет
Подробности тут:https://wsb-robot.ru/
odpowiedź
User
Kubus
Prosiaczku - a skąd masz tyle pieniążków?
Hrum hrum butelki do skupu oddałem
odpowiedź