SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywiści Extinction Rebellion przykuli się do bramy Radia Maryja

W czwartek popołudniu aktywiści z międzynarodowej organizacji ekologicznej Extinction Rebellion przykuli się do bramy Radia Maryja w Toruniu. Interweniowała policja.

fot.Facebook.com/XRPolskaArticle

Aktywistki i aktywistki Extinction Rebellion rozpoczęli cykl akcji protestacyjnych w wielu miastach Polski. Domagają się organizacji panelu obywatelskiego poświęconego powstrzymaniu katastrofy klimatycznej.

Symbolicznym początkiem fali protestu był milczący performans pod Sejmem w środę. W nocy ze środy na czwartek w kilkunastu miastach pojawiły się plakaty.

Aktywiści i aktywistki protestują także przeciw niedostatecznej ilości informacji na temat kryzysu klimatycznego w mediach. Latem protestowali pod redakcjami Polsatu, TVN i TVP.

W czwartek o godzinie 17.00 aktywistki i aktywistki Extinction Rebellion przykuli się do bramy Radia Maryja w Toruniu, krzycząc do dziennikarzy "Mówcie prawdę!".

Wieczorem na miejsce przyjechała policja, która próbowała  usunąć spod bramy demonstrantów.

 

Nasi aktywiści usuwani spod Radia Maryja.

Opublikowany przez Extinction Rebellion Polska Czwartek, 25 lutego 2021

Extinction Rebellion blokuje polskie miasta

W czwartek od rana blokowany jest ruch m.in. na ulicach Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Krakowa. Część blokad prowadziły grupy aktywistów i aktywistek, a w kilku przypadkach robiły to pojedyncze osoby. W taki sposób aktywista blokował rano ruch na Moście Poniatowskiego w Warszawie, a po południu zatrzymano ruch na ulicach w pobliżu wrocławskiego Placu Grunwaldzkiego.

Jedna z aktywistek zablokowała drzwi do Kancelarii Sejmum przyklejając się do nich.

"Protesty są organizowane przeciw politykom od lat ignorującym naukowców alarmujących o katastrofie klimatycznej i ekologicznej. Kolejną odsłoną lekceważenia tego największego zagrożenia, przed którym stoi nasz kraj, był brak odpowiedzi na żądanie zorganizowania klimatycznego panelu obywatelskiego" - informuje ER. Żądanie to wystosowała do Parlamentu Rada Konsultacyjna Strajku Kobiet w listopadzie 2020.

- Nie mogąc liczyć na nasz rząd, wychodzimy na ulice, aby aktami pokojowego nieposłuszeństwa obywatelskiego stawić opór tym, którzy nas zabijają. Nasze działania dzisiaj to początek walki – powiedział Maciej, aktywistka Extinction Rebellion z Bydgoszczy.

Extinction Rebellion jest międzynarodowym ruchem walczącym z biernością rządów wobec katastrofy klimatycznej. W 75 krajach XR domaga się podjęcia natychmiastowych i zdecydowanych działań mających na celu jak najszybsze ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do zera netto oraz rzetelnego informowania o zagrożeniach związanych z gwałtownie ocieplającym się klimatem.

Dołącz do dyskusji: Aktywiści Extinction Rebellion przykuli się do bramy Radia Maryja

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Polecam dobrego terapeutę!
odpowiedź
User
Andrzej
Ciekawe z czego oni żyją i skąd mają tyle czasu ? ;D
odpowiedź
User
Paweł
Do kamieniołomu trochę popracować w ramach walki z nudą.
odpowiedź