SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fabrice Audan za Erica Benoista prezesem polskiego oddziału Wyborowa Pernod Ricard

Nowym prezesem polskiego oddziału firmy alkoholowej Wyborowa Pernod Ricard został Fabrice Audan. Zastąpił w tej funkcji Erica Benoista, który awansował na stanowisko globalnego dyrektora marketingu i sprzedaży całej Grupy Pernod Ricard.

Fabrice Audan Article

Fabrice Audan został prezesem nie tylko polskiego oddziału firmy, ale również Pernod Ricard Centra Europe.

Z Pernod Ricard związany jest od 1990 roku, kiedy rozpoczął pracę audytora finansowego w centrali firmy, do której przeszedł z Arthur Andresen LLP.  Trzy lata później został wicedyrektorem  finansowym w Pernod SA, a rok później, do 1996 roku, pełnił funkcję dyrektora finansów i administracji Pernod Ricard Far East.

W latach 1996-2000 był dyrektorem finansowym w Orlando Wyndham Group, a od 2000 roku -  dyrektorem finansowym Pernod Ricard Europe. W 2003 roku został prezesem i CEO Pernod Ricard Japan i funkcję tę pełnił do 2011 roku. Wtedy został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Pernod Ricard Sweden oraz Pernod Ricard Northern Europe. Jest absolwentem Université Paris Dauphine i INSEAD Business School.

Fabrice Audan zapowiedział, że pod jego rządami firma będzie koncentrować się na dalszym rozwoju kluczowych na polskim rynku marek: wódka Wyborowa i whisky Ballantine’s - dodał. Chce też rozwijać kategorię premium alkoholi, głównie w segmencie whisky i szampanów.

Eric Benoits, poprzedni prezes polskiego oddziału Wyborowa Pernord Ricard, objął stanowisko globalnego dyrektora marketingu i sprzedaży całej Grupy Pernod Ricard.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fabrice Audan za Erica Benoista prezesem polskiego oddziału Wyborowa Pernod Ricard

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl