SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fabrice Audan za Erica Benoista prezesem polskiego oddziału Wyborowa Pernod Ricard

Nowym prezesem polskiego oddziału firmy alkoholowej Wyborowa Pernod Ricard został Fabrice Audan. Zastąpił w tej funkcji Erica Benoista, który awansował na stanowisko globalnego dyrektora marketingu i sprzedaży całej Grupy Pernod Ricard.

Fabrice AudanArticle

Fabrice Audan został prezesem nie tylko polskiego oddziału firmy, ale również Pernod Ricard Centra Europe.

Z Pernod Ricard związany jest od 1990 roku, kiedy rozpoczął pracę audytora finansowego w centrali firmy, do której przeszedł z Arthur Andresen LLP.  Trzy lata później został wicedyrektorem  finansowym w Pernod SA, a rok później, do 1996 roku, pełnił funkcję dyrektora finansów i administracji Pernod Ricard Far East.

W latach 1996-2000 był dyrektorem finansowym w Orlando Wyndham Group, a od 2000 roku -  dyrektorem finansowym Pernod Ricard Europe. W 2003 roku został prezesem i CEO Pernod Ricard Japan i funkcję tę pełnił do 2011 roku. Wtedy został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Pernod Ricard Sweden oraz Pernod Ricard Northern Europe. Jest absolwentem Université Paris Dauphine i INSEAD Business School.

Fabrice Audan zapowiedział, że pod jego rządami firma będzie koncentrować się na dalszym rozwoju kluczowych na polskim rynku marek: wódka Wyborowa i whisky Ballantine’s - dodał. Chce też rozwijać kategorię premium alkoholi, głównie w segmencie whisky i szampanów.

Eric Benoits, poprzedni prezes polskiego oddziału Wyborowa Pernord Ricard, objął stanowisko globalnego dyrektora marketingu i sprzedaży całej Grupy Pernod Ricard.

Dołącz do dyskusji: Fabrice Audan za Erica Benoista prezesem polskiego oddziału Wyborowa Pernod Ricard

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl