SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook przywraca fanpage Konfederacji. Podaje powody

Profil facebookowy Konfederacji w piątek zostanie przywrócony przez administrację platformy. Usunięto go na początku ub.r. za wielokrotnie naruszenie regulaminu, głównie poprzez treści dotyczące epidemii.

Sławomir Mentzen, współprzewodniczący KonfederacjiArticle

O tym, że administracja Facebooka przywraca fanpage Konfederacji, poinformowali w środę po południu na Twitterze czołowi politycy tej partii. - FB ocenił, że skoro wir-celebryta już cudownie nie jest groźny, to można przywrócić profil partii, która zagrażała zdrowiu mówiąc, że wir-celebryta nie jest taki groźny, żeby zamykać gospodarkę - skomentował Konrad Berkowicz.

Dlaczego fanpage partii został przywrócony? - Podczas pandemii usunęliśmy stronę Konfederacji na Facebooku, ponieważ wielokrotnie publikowała szkodliwe informacje na temat Covid-19, które mogły przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zachorowania lub rozprzestrzeniania się choroby. Było to niezgodne z naszymi politykami stworzonymi na podstawie wytycznych międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Meta Platforms.

- W wyniku ogłoszenia przez WHO, że wirus Covid-19 nie stanowi już globalnego zagrożenia dla zdrowia, oraz ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce, ustaliliśmy, że interes publiczny przewyższa obecnie ryzyko wyrządzenia przez stronę bezpośredniej szkody. Z tego względu przywracamy stronę Konfederacji i dopuszczamy jej treści jako warte publikowania - dodało.

Minister cyfryzacji: presja ma sens

- Presja ma sens. Profil Konfederacji na Facebooku wraca. Możemy się nie zgadzać, ale dla @pisorgpl wolność słowa zawsze będzie najważniejsza - stwierdził minister cyfryzacji Janusz Cieszyński..

Spytany, jakie działania w tej sprawie podjęli rządzący, wyliczył: „Szereg spotkań na najwyższym szczeblu i wskazywanie, że nie można w nietransparentny i wybiórczy sposób banować. Szczególnie profili, które mają wpływ na debatę publiczną”.

Konfederacja chce przeprosin od właściciela Facebooka

- Po 1,5 roku nielegalnej blokady naszego profilu - Meta podporządkowała się decyzji sądu i zapowiedziała przywrócenie dziś strony. Presja ma sens! - napisał Michał Wawer, skarbnik Konfederacji.

- Niestety Meta nawet teraz po raz kolejny rozpowszechnia kłamstwa. Konfederacja nigdy nie publikowała fałszywych informacji o pandemii. Meta nie potrafi wskazać żadnego przykładu takiego wpisu. Będziemy kontynuować sądową walkę o przeprosiny i odszkodowanie - zapowiedział Wawer.

Konfederacja usunięta z Facebooka za naruszanie regulaminu

Profil facebookowy Konfederacji został usunięty przez administrację platormy na początku stycznia ub.r. - Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają - zaznaczyła Meta Platforms.

- W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści - dodał koncern.

Konfederacja po kilku dniach od skasowania jej fanpage'a uruchomiła na platformie profil swojego koła poselskiego, ale administracja Facebooka zareagowała tak samo - blokadą po zaledwie paru godzinach działania. Politycy partii podkreślali, że na nowym fanpage’u nie naruszono zasad platformy. - Cenzura trwa - skwitowali.

Przedstawili też projekt ustawy, na mocy której każde usunięcie treści opublikowanych przez organizacje polityczną na platformie społecznościowej będzie podlegać karze w wysokości do 50 mln zł nakładanej przez Państwową Komisję Wyborczą.

Fanpage Konfederacji tuż przed usunięciem miał ponad 670 tys. lubiących go użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Facebook przywraca fanpage Konfederacji. Podaje powody

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
A po co?
odpowiedź
User
Tx
Ta partia to wilk udający owieczkę. Znając ich szalone poglądy, to niedługo znowu ich zbanują.
odpowiedź
User
New_user
TT zabiera tort reklamowy i jest panika na twarzoksiążce :)
odpowiedź