SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Facebook rezygnuje z projektu Lol, skupi się na Messenger Kids

Facebook zrezygnował z rozwijania projektu Lol, który miał przyciągnąć do serwisu najmłodszych użytkowników oferując im zabawne animacje czy memy. Zespół pracujący wcześniej nad Lol został przeniesiony do dalszego rozwijania dziecięcego komunikatora Messenger Kids.

 

Article

Informacje na temat prac nad platformą o roboczej nazwie Lol szykowanej i testowanej przez Facebook pojawiły się w styczniu br. W aplikacji miały się znaleźć rozrywkowe treści, takie jak zabawne animacje, memy oraz tzw. pranki, czyli filmowe żarty przygotowywane przez twórców.

W założeniach platforma Lol miała być adresowana do najmłodszych użytkowników Facebooka i przyciągnąć do jego ekosystemu więcej młodzieży. Teraz jednak, jak doniosły zachodnie media serwis postanowił zakończyć prace nad projektem Lol.

Facebook nie podał przyczyn dla których zrezygnował z dalszego rozwoju Lol. Wyjaśnił natomiast, że cały zespół zajmujący się dotąd pracami nad tą aplikacją został przeniesiony do grupy pracowników, którzy rozwijają komunikator Messenger Kids.

Messenger Kids jest aplikacją uruchomioną pod koniec 2017 r. przeznaczoną dla dzieci poniżej 13 lat, które według regulaminu nie mogą korzystać z wersji Messengera kierowanej do dorosłych użytkowników. Cechą wyróżniającą Messenger Kids są m.in. ograniczone funkcje komunikacyjne oraz możliwość ścisłej kontroli przez rodziców treści wymienianych przez dzieci w aplikacji.

Na razie nie wiadomo w jakim kierunku będzie w przyszłości rozwijany Messenger Kids. W momencie pojawienia się tego komunikatora wzbudził on protesty m.in. psychologów twierdzących, że dzieci do 13 lat nie powinny mieć żadnej styczności z mediami społecznościowymi.

Przychód Facebooka sięgnął w IV kwartale 2018 r. 16,91 mld dol. To o 30 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (12,97 mld).  Firma zanotowała zysk netto w wysokości 6,88 mld, w porównaniu do 4,27 mld dol. zysku w IV kwartale roku 2017 (+61 proc.). Z kolei w całym 2018 r. Facebook osiągnął 55,84 mld dol. przychodu, co oznacza wzrost o 37 proc. Zysk netto wzrósł z 15,93 do 22,11 mld dol. (+39 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook rezygnuje z projektu Lol, skupi się na Messenger Kids

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ateista
Na marginesie, to niesamowite, że według psychologów "dzieci do 13 lat nie powinny mieć żadnej styczności z mediami społecznościowymi"
ale wtłaczanie wtłaczanie im do głów, od przedszkola - skrajnie sadystycznych bzdur o przybijaniu do desek człowieka, z kolorowaniem tych tortur jest OK ;)
9 4
odpowiedź