SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook ma nowe narzędzia do personalizacji Aktualności

Meta ogłasza nowe funkcje, które pozwolą dostosować to, co użytkownicy Facebooka widzą w swoich Aktualnościach. Użytkownicy od teraz mogą wybrać opcję Show more (Wyświetl więcej) lub Show less (Wyświetl mniej) przy postach znajomych lub społeczności oraz przy treściach polecanych przez Facebooka.

Article

Wybranie opcji Pokaż więcej spowoduje tymczasowe zwiększenie w newsfeedzie postów o podobnej tematyce lub od danej osoby/znajomego. Wybranie opcji Pokaż mniej spowoduje efekt odwrotny - Facebook wyświetli mniej pożądanych przez użytkownika treści.

Nowe funkcje mają pomóc mechanizmowi sztucznej inteligencji Facebooka w nauce nawyków użytkowników, a  co za tym idzie - proponować najbardziej angażujące go treści.  Przez wprowadzanie nowych opcji uwzględniających preferencje użytkowników Meta udoskonala swoje systemy AI, aby stawały się inteligentniejsze i skuteczniejsze.

Nowe funkcje będzie można testować także w sekcji Reels.

Opcje "Pokaż mniej" lub "pokaż więcej" będą dostępne rprzy wybranych treściach, aby je wybrać, należy kliknąć w menu w prawym rogu.

Meta pracuje także nad kolejnymi rozwiązaniami, które ułatwią użytkownikom dostosowywanie treści, które wyświetlają im się w Aktualnościach. Te narzędzia to m.in. Ulubione oraz opcje Wycisz i Wznów obserwowanie – można je znaleźć w preferencjach Aktualności.

Dołącz do dyskusji: Facebook ma nowe narzędzia do personalizacji Aktualności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl