SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook wprowadza w Polsce narzędzie Photo Transfer Tool. Łatwe wysyłanie zdjęć na konto Google

Facebook udostępnił w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej narzędzie o nazwie  Photo Transfer Tool. Dzięki niemu można w prosty sposób przenieść wszystkie zdjęcia i filmy zgromadzone na koncie na Facebooku do usługi Zdjęcia Google. To pierwszy krok Facebooka w realizacji inicjatywy Data Transfer Project zakładającej szybki transfer danych pomiędzy internetowymi platformami.

Article

W połowie 2018 r. firmy Google, Facebook, Twitter i Microsoft uruchomiły wspólnie inicjatywę o nazwie Data Transfer Project (DTP). Projekt ma umożliwić jego uczestnikom, a w przyszłości także firmom zewnętrznym budowanie narzędzi pozwalających użytkownikom na szybkie i łatwe przenoszenie ich danych pomiędzy rozmaitymi serwisami internetowymi. W sierpniu 2019 r. do projektu dołączył koncern Apple.

Zdjęcia z Facebooka do Google

W grudniu 2019 r. Facebook rozpoczął testowanie w Irlandii narzędzia o nazwie  Photo Transfer Tool zbudowanego w ramach projektu DTP. Rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przenieść zdjęcia i filmy przechowywane przez użytkownika na koncie Facebooka do innych platform internetowych. Obecnie Photo Transfer Tool zapewnia przeniesienie plików jedynie do platformy Zdjęcia Google.

Teraz Facebook poinformował o udostępnieniu Photo Transfer Tool użytkownikom w Polsce oraz we wszystkich pozostałych krajach Unii Europejskiej. Facebook zapewnia, że korzystanie z nowej opcji jest proste i całkowicie bezpieczne dzięki temu, że transferowane dane są w pełni szyfrowane.

Jak przenieść zdjęcia z Facebooka do Google

Aby przenieść zdjęcia i filmy z wykorzystaniem nowego narzędzia użytkownik musi wybrać na koncie opcję Ustawienia, a następnie Twoje informacje na Facebooku.

W kolejnym kroku użytkownik powinien kliknąć na pozycję Prześlij kopię zdjęć lub filmów. Pojawi się nowe okno w którym należy wpisać hasło do logowania na Facebooku.

W następnym oknie użytkownik wybiera przycisk Wybierz miejsce docelowe, a później na opcję Zdjęcia Google. Następnie należy zaznaczyć pozycję Zdjęcia lub Filmy (albo obie opcje) i kliknąć na Dalej.

W nowym oknie użytkownik wybiera swoje konto w usługach Google, loguje się na nie i zezwala na dodawanie elementów do Zdjęć Google potwierdzając to przyciskiem Zezwól. Tę samą opcję Zezwól należy kliknąć także w kolejnym oknie.

Na ostatnim etapie przenoszenia zdjęć w nowym oknie użytkownik wybiera przycisk Potwierdź przesyłanie. Po zakończeniu transferu pojawi się potwierdzający to komunikat.

W IV kwartale 2019 r. kwartale Facebook osiągnął wzrost przychodów o 25 proc. do 21,08 mld dolarów oraz zysku netto z 6,88 do 7,35 mld dolarów. W skali miesiąca ze wszystkich platform koncernu korzysta 2,89 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,5 mld.

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza w Polsce narzędzie Photo Transfer Tool. Łatwe wysyłanie zdjęć na konto Google

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mon
Przydatne może raz w roku. Pamiętajmy, że jakość zdjęć opublikowanych na FB jest koszmarna, zdjęcia są ostro kompresowane. Te wysyłane z komórek do Zdjęć Google (jeśli mamy wyłączoną synchronizację i wybrana opcję Rozmiar Oryginalny Zdjęć) - nie są.
odpowiedź