SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Facebook otwiera w Warszawie centrum o nazwie Przestrzeń. „To naturalny krok w naszym rozwoju”

Przestrzeń - taką nazwę nosi otwarte we wtorek w Warszawie centrum Facebooka poświęcone dyskusjom, szkoleniom i wydarzeniom kulturalnym. Dzięki zaplanowanym programom Przestrzeń stawia sobie za cel budowanie wartości społecznej i wspieranie rozwoju gospodarczego Polski. - Główną myślą stworzenia Facebooka było zbliżanie do siebie ludzi, niezależnie od tego czy będzie się to działo w środowisku wirtualnym, czy też w „realu”. Dlatego tworzenie takich miejsc jak warszawska Przestrzeń jest uzupełnieniem naczelnej idei naszej firmy - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert Bednarski, szef Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej.

Article

Otwarcie warszawskiego centrum Facebooka o nazwie Przestrzeń nastąpiło we wtorek podczas specjalnej konferencji w Warszawie. W założeniach jest ono dedykowane lokalnym społecznościom, szkoleniom i publicznej debacie. To pierwszy tego rodzaju ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej, podobne mają niebawem powstać w Hiszpanii i Włoszech.

Według zapowiedzi Przestrzeń zlokalizowana w Warszawie w biurowcu przy ul. Koszykowej 61 będzie stymulować polską gospodarkę i wspierać innowacyjność oraz walczyć z cyfrowym wykluczeniem. W tym celu stanie się centrum szkoleń dla osób wkraczających na rynek pracy, dla przedsiębiorców oraz dla organizacji społecznych.

Przestrzeń ma być bezpiecznym miejscem swobodne wymiany idei i poglądów. Będzie służyła edukacji obywatelskiej i uczyła świadomego odbioru mediów i treści w internecie. Będzie także miejscem spotkań i szkoleń, otwartym na różnorodne inicjatywy społeczne. Dzięki organizowanym wydarzeniom ma wspierać działania lokalnych społeczności oraz inicjatywy na rzecz wspólnego dobra – tak zakłada Facebook.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Robert Bednarski, szef Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią wyjaśnia, że Przestrzeń jest inicjatywą która ma uzupełniać ekosystem serwisu działający zarówno w internecie, jak też w realnej przestrzeni.

- Główną myślą stworzenia Facebooka było zbliżanie do siebie ludzi i budowanie przez nich własnych społeczności, niezależnie od tego czy będzie się to działo w środowisku wirtualnym, czy też w „realu” – przypomina Robert Bednarski. – Dlatego otwieranie takich miejsc jak warszawska Przestrzeń jest uzupełnieniem naczelnej idei naszej firmy. W zamyśle Przestrzeń stanie się miejscem, w którym użytkownicy Facebooka będą mogli spotykać się i wymienić pomiędzy sobą pomysły, idee, poglądy na różne zagadnienia. My ze swojej strony będziemy w miarę możliwości wspierać kreatywność poszczególnych grup i szkolić je w zakresie kompetencji cyfrowych. Przestrzeń tworzy zatem w ekosystemie Facebooka dodatkową platformę kontaktu, której dotąd brakowało - zaznacza Bednarski.

Podczas otwarcia Przestrzeni przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli uruchomienie pierwszego z programów realizowanych w ramach nowej inicjatywy. Program „KNOWoW - Kompetencje cyfrowe i rozwój gospodarczy - Młodzi na rynku pracy” zakłada przeszkolenie 50 tys. osób do 2020 r. w obszarze kompetencji cyfrowych.

Szkolenia będą skierowane przede wszystkim do osób rozpoczynających karierę zawodową. Uczestnicy będą mieli do wyboru wachlarz 20 różnych modułów szkoleniowych o różnym stopniu zaawansowania - od podstawowych porad dotyczących wykorzystania narzędzi cyfrowych po specjalistyczne kursy programistyczne.

Według zapowiedzi 12,5 tys. osób odbędzie szkolenia na żywo w Przestrzeni, reszta - w ramach dedykowanych kursów organizowanych online. Projekt jest realizowany w ramach ogłoszonego w styczniu br. programu Community Boost EU, który przewiduje rozwój kompetencji cyfrowych i wyposażania mieszkańców Unii Europejskiej w umiejętności niezbędne na współczesnym rynku pracy. Do 2020 r. Facebook planuje osiągnąć cel miliona przeszkolonych osób.

W I kwartale br. Facebook miał 2,2 mld użytkowników aktywnych w skali miesiąca i 1,45 mld w skali dnia. Firma zanotowała 11,97 mld dolarów wpływów (wobec 8,03 mld dolarów rok wcześniej) i 4,99 mld dolarów zysku netto (w I kwartale ub.r. było to 3,06 mld dolarów).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook otwiera w Warszawie centrum o nazwie Przestrzeń. „To naturalny krok w naszym rozwoju”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawda?
A jak podaje minister Emilewicz facebook w 2017 roku nie zapłacił w Polsce ani grosza podatku.
18 1
odpowiedź
User
rynienka
Syf i degrengolada
12 0
odpowiedź
User
Serek
Taa... szkolą sobie przyszłych klientów...
10 0
odpowiedź
User
io
jeszcze więcej inwigilacji dla Nsa Cia i Mossadu hhahaahhahahaah
4 0
odpowiedź
User
a
cykliczny panel dyskusyjny: lewackie pranie mózgu i jaka to religia pokoju pełna pokoju :)
7 0
odpowiedź
User
hehe
"Przestrzeń ma być bezpiecznym miejscem swobodne wymiany idei i poglądów." - zapomnieli tylko dodać, że tylko i wyłącznie wtedy jeśli prawisz zgodnie z linią fb.
9 0
odpowiedź
User
PK
Co drugi Polak ma konto na facebooku. Zarabiają na prywatnych danych swoich użytkowników. Sprzedają reklamy, a nie zapłacił w Polsce złotówki podatku. Pasożyty.
7 1
odpowiedź
User
juzio
może byście łaskawie podali adres, gdzie to jest otwarte???
1 1
odpowiedź
User
inżynierii socjotechnicznej dość
Od kiedy to Facebook może ingerować w sprawy Polskich obywateli? Już my dobrze znamy tą "szlachetną" ideę łączenia ludzi. To służy tylko i wyłącznie dalszym podziałom. To co jest opisane w tym artykule to oczywiście ładny obrazek, że wszystko takie miłe, żeby sobie pomagać. Facebook za bardzo interesuje się naszą stolicą. Już wystarczy, że jego serwis działa przez 10 lat w Polsce, a my dalej nie wyciągnęliśmy wniosków i dalej pozwalamy mu na to szarogęszenie się w naszym kraju. Facebook nie ma nam czego zaoferować, zabierze nam tylko cenny czas i uzależni od siebie, a nawet to zrobił. Dostaliśmy sztuczny, ulepiony świat mediów społecznościowych, którym bez miary się zachwyciliśmy. Technologiczne zniewolenie( smartfony - pierwszy krok) i cyfrowa prostytucja( dzielenie się całym niemal swoim życiem w sieci). Postęp technologiczny sam w sobie nie jest zły, ale jeżeli towarzyszy mu inżynieria socjotechniczna a także zaawansowana psychologia to można tak ludzi oczarować, by widzieli jedyny cel w nieustannym postępie, by to był ich bożek, ich zbawienie. Wdrażamy wszystko jak popadnie, małpujemy naiwny zachód, Mogliśmy zostać przy telefonach komórkowych - mogliśmy, a jakimś cudem nakazano nam by wdrażać smartfony, nawet nie pytając się nas o zdanie. Mogliśmy nie wprowadzać do nas mediów społecznościowych - też mogliśmy, ale przecież trzeba iść z duchem czasu i za modą. A jeszcze niedługo zawita do nas internet rzeczy i sieć 5g i jak zwykle nie mamy z tym nic do gadania. Postępujmy tak dalej, dalej bezrefleksyjnie wdrażajmy to co jest w krajach zachodnich, a nim się obejrzymy popadniemy w technokratyzm - rządy maszyn, smart technologii i jedynymi zawodami, które przetrwają to będą informatycy, programiści i mechanicy, a reszta będzie zbędna. Nie po to żeśmy walczyli o niepodległość by teraz ją oddać w ręce technologicznego zniewolenia - tak być nie może. O tym kiedy, jak szybko i w jakim zakresie są wdrażane innowacje technologiczne mają prawo współdecydować obywatele - taki zapis powinien być w konstytucji. Jeśli obywatele są sceptycznie nastawieni wobec technologii, wobec pewnych rozwiązań technologicznych to nie ma prawa nikt ich zmuszać aby takie zmiany musieli poczynić. Powinniśmy odrzucić te rzeczy, które nadmiernie ingerują w relacje międzyludzkie, które są efektem inżynierii socjotechnicznej - są to media społecznościowe i smartfony, ale także nadmierne wykorzystywanie robotyki, w tym zastępowanie nią człowieka a także sztucznej inteligencji( przecież mamy własną). I wreszcie przywrócimy normalność.
6 0
odpowiedź
User
Pankracyciąglepopracy
Lubię te spiny prawicowej frakcji na WM. Bawią mnie one za każdym razem jak tu wchodzę. To Wam powiem coś w sekrecie pogromcy lewaków i sprawiedliwi wśród skarbówek świata. 99 % uczestników wczorajszego wydarzenia to obecny obóz rządzący. Od stanowisk ministerialnych po urzędników i dziennikarzy z tych dotowanych przez obecny rząd pisemek i periodyków. Jedyną celebrytą, która i tak nie ogarniała ocb była Renulka. Reszta to najbardziej prawa część społeczeństwa. I rozczaruje Was, ale nie padały tam hasła o zaległym podatku, nie było ani słowa lewakach i ich chęci utylizacji, nie było również sztandarów, pochodni etc. Były natomiast owacje od naszych władz za to, że jest to "Przestrzeń" a nie "Space" było skakanie sobie do rąk i niskie ukłony. Przedstawiciele rządu wręcz prosili o "więcej facebooka" (no i jego wałów) z wspólnych foteczek cieszyli się jak z pierwszego polubienia swojego posta. Redaktor Warzecha bujał się po salach w taki sposób jakby to za jego pieniądze z komunii, wynajmowano ten budynek. Jednym słowem jak dowalić Żydom to przez TT a później jakby co to pokrnie wszyscy stali w kolejce do cateringu zastanawiając się czy zjeść szaszłyczka z kurczaka czy łososia. Jeżeli myślicie ze Ci Wasi ideowcy to tacy prawi, że będą walczyć o ochornę Waszych danych, to już mozecie korkować dwa palce w dolnej części ciała. Dlaczego? Bo metaforycznie rzecz ujmując "oni te (Wasze) dane przyszli skopiować"
3 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing