SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza Page Quality, narzędzie do kontrolowania usuniętych treści dla wydawców stron

Facebook udostępnił wydawcom i twórcom stron nowe narzędzie o nazwie Page Quality. Dzięki niemu można na bieżąco kontrolować jakie treści publikowane w serwisie przez konkretną stronę zostały zablokowane z powodu łamania regulaminu Facebooka.

Article

Zapowiadając wprowadzenie nowej funkcji o nazwie Page Quality Facebook wyjaśnia, że jest to kolejny krok w kierunku większej transparentności polityki prowadzonej przez serwis, rozwiązanie ma też pozwolić wydawcom na lepsze zrozumienie zasad którymi kieruje się Facebook.

Page Quality pozwala twórcom i administratorom stron sprawdzić jakie treści przez nich publikowane zostały zablokowane z powodu ich niezgodności z regulaminem Facebooka.

Zakładka Page Quality została podzielona na 2 sekcje. W pierwszej znajdują się materiały usunięte ostatnio przez Facebook z powodu łamania przez nie standardów społeczności. Do drugiej sekcji trafiają z kolei treści ocenione przez zewnętrzne organizacje typu fact-checkers jako wprowadzające w błąd lub zawierające mylące nagłówki.

Facebooka podkreśla, że w Page Quality znajdują się obecnie posty zawierające takie elementy jak mowa nienawiści, niedozwolone grafiki czy elementy szykanowania. Na razie nie ma tam treści uznanych za spam czy clickbait. Serwis zaznacza jednak, że w przyszłości nowe narzędzie może zostać uzupełnione o tego typu pozycje oraz inne elementy dające więcej informacji wydawcom.

W trzecim kwartale 2018 r. Facebook odnotował przychód na poziomie ponad 13,5 mld dol., a zysk netto wzrósł do ponad 5,1 mld. Liczba użytkowników odwiedzających serwis co miesiąc wynosi blisko 2,3 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza Page Quality, narzędzie do kontrolowania usuniętych treści dla wydawców stron

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl