SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook: platforma Workplace za darmo dla polskich organizacji pozarządowych

Facebook wprowadził bezpłatny dostęp do platformy Workplace dla organizacji trzeciego sektora i instytucji edukacyjnych w Polsce. To element globalnego programu Workplace for Good.

fot. materiały prasoweArticle

Platforma Workplace to rozwijana od 2016 r. usługa oferująca narzędzia wspólnej pracy firmom i organizacjom o każdej wielkości, strukturze, czy charakterze działania. Po niespełna 2 latach od uruchomienia Workplace, z platformy korzysta ponad 30 tys. firm i organizacji.

Z okazji ogłoszenia bezpłatnego dostępu, niemal 100 przedstawicieli organizacji non profit zostało zaproszonych do Przestrzeni from Facebook, gdzie mieli okazję zapoznać się z usługą Workplace i jej narzędziami.

- Dzięki tej platformie i narzędziom, które oferuje, mogą pracować lepiej, szybciej i bardziej efektywnie. Co ważne, nie są to tylko podmioty komercyjne - wśród nich są tysiące organizacji pozarządowych i edukacyjnych, których podstawową motywacją jest działanie na rzecz lepszego świata. W miarę naszych możliwości chcemy ułatwić im realizację tego celu. Wiemy, że organizacje pozarządowe każdego dnia wymieniają wewnętrznie tysiące informacji, pracują z zespołami i wolontariuszami rozsianymi często po całym kraju. Mamy nadzieję, że oddanie w ich ręce platformy Workplace pomoże uczynić ten proces wydajniejszym i łatwiejszym. - tłumaczył Robert Bednarski, country manager CEE Facebooka.

Workplace oferuje organizacjom pakiet narzędzi codziennej pracy, takich jak wideo chat i Workplace Groups, które ułatwiają codzienną komunikację i pozwalają na efektywnie działanie, m.in. poprzez ograniczenie czasu spędzanego na spotkaniach. Aktualności umożliwiają dotarcie przekazów do szerszego grona odbiorców, podczas gdy boty są narzędziem dostarczania informacji. Platforma jest też dostępna dla osób niepełnosprawnych, np. dzięki narzędziom ułatwiającym pracę osobom niewidomym oraz niedowidzącym poprzez odczyt głosowy tekstu na ekranie.

Workplace for Good to program, który oferuje pakiet narzędzi mobilnych organizacjom. Narzędzia premium będą darmowe dla instytucji pozarządowych i edukacyjnych na całym świecie.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook: platforma Workplace za darmo dla polskich organizacji pozarządowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiadomo kto ma z tego profity
Chyba najbardziej skorzystają na tym te organizacje i firmy pozarządowe, które wspierają opcje liberalno-lewicowe, to głównie pod nich dostosowywany jest ten Workplace.
odpowiedź
User
aZaliż
O tak, nie ma to jak komunikacja wewnątrzorganizacyjna przez fejsa.
Profesjonalizm level master.
odpowiedź