SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook pokaże „znajomych w pobliżu” (wideo)

Facebook zapowiedział nową funkcję o nazwie „Znajomi w pobliżu”, która pozwoli na bieżąco śledzić położenie innych użytkowników.

Article

Nowa funkcja jest wynikiem przejęcia przez Facebook serwisu Glancee w 2012 roku. Twórca tego projektu obecnie kieruje pracami nad wdrożeniem jego technologii do Facebooka. W praktyce będzie ona polegała na powiadamianiu użytkowników o znalezieniu się w pobliżu któregoś z ich znajomych.

Facebook zapewnia, że nowa funkcja jest opcjonalna i domyślnie pozostanie wyłączona. Użytkownicy mogą sami zdecydować się na udostępnianie informacji o swoim położeniu, a także w szczegółowy sposób określić, kto będzie miał dostęp do tego typu danych. Co istotne, nie można skonfigurować modułu tak, by lokalizacja była widoczna „publicznie” lub dla „znajomych znajomych”. Otrzymywane w zamian powiadomienia o innych korzystających z tej technologii użytkownikach mają być uzależnione od wielu czynników. Aplikacja ma informować nas bowiem tylko o położeniu tych osób, które mogą być dla nas bliskie.

Nowa funkcja ma ułatwić użytkownikom spotykanie się ze znajomymi poza internetem. Wraz z wdrożeniem jej do serwisu, aplikacja mobilna zostanie rozbudowana o nowy ekran ze strumieniem aktywności. Zignorowanie nowej funkcji ma w żaden sposób nie wpłynąć na działanie programu i zapewnić nam wszystkie dotychczasowe doświadczenia związane z serwisem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook pokaże „znajomych w pobliżu” (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Po to żeby się spotkać ze znajomymi poza internetem to ja nie potrzebuję pomocy Facebooka.
13 9
odpowiedź