SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook pozywa nadawców fałszywych reklam. Zwrócił pieniądze właścicielom wykorzystanych kont

Facebook wniósł pozew przeciwko firmie i dwóm osobom prywatnym którzy przejmowali konta użytkowników platformy i wykorzystywali je do emitowania reklam podrabianych towarów. Serwis zwrócił pieniądze właścicielom kont wykorzystanych do niedozwolonych praktyk.

O krokach prawnych związanych z niedozwolonym zamieszczaniem reklam na platformie Facebook poinformował w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

Zgodnie z tymi informacjami Facebook wniósł pozew w stanie Kalifornia o naruszenie warunków i zasad zamieszczania reklam. Pozwani (dwie osoby i firma) nakłaniali do pobrania i instalacji złośliwego oprogramowania, co w efekcie umożliwiło oszustom złamanie zabezpieczeń kont użytkowników i wykorzystywanie ich do dystrybuowania fałszywych reklam promujących m.in. podrabiane towary i pigułki dietetyczne.

Według Facebooka pozwani wykorzystywali również wizerunki celebrytów aby skuteczniej skłaniać do kliknięcia w reklamę. W niektórych przypadkach posługiwali się też techniką maskowania celowo ukrywając za jej pomocą rzeczywisty adres łącza i wyświetlając jedną wersję strony docelowej reklamy w systemach Facebooka, a inną wersję użytkownikom.

Serwis informuje, że schematy maskowania są często wyrafinowane i dobrze zorganizowane, przez co osoby i organizacje stojące za nimi stają się trudne do zidentyfikowania i pociągnięcia do odpowiedzialności. W rezultacie nie było do tej pory wielu działań prawnych na tym polu.

Facebook zaznacza, że w tym konkretnym przypadku zwrócił pieniądze właścicielom kont reklamowych, które zostały wykorzystane do wyświetlania fałszywych reklam, a także pomógł je zabezpieczyć.

Firma zapowiada też dalsze prace nad wykrywaniem nieuczciwych zachowań na platformie, egzekucję istniejących zasad oraz wyciąganie konsekwencji wobec tych, którzy oszukują użytkowników i wykorzystują systemy maskowania.

W III kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 17,6 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął ponad 6 miliardów dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,5 miliarda.

Dołącz do dyskusji: Facebook pozywa nadawców fałszywych reklam. Zwrócił pieniądze właścicielom wykorzystanych kont

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl