SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook szykuje transkrypcję głosu na tekst w komunikatorze Messenger

Usługa pozwalająca zamieniać ludzką mowę na tekst to jedna z nowości, jaka ma się znaleźć w wbudowanej w Facebook aplikacji Messenger - zapowiada David Marcus, wiceprezes Facebooka. Serwis poszukuje też metody na generowanie przychodów ze swojego komunikatora.

Article

O planach dotyczących rozwoju serwisu Facebook i znajdujących się w nim narzędzi Marcus mówił podczas konferencji Digital Life Design w Monachium.

Według zapowiedzi wiceprezesa Facebooka, który w ub. r. przyszedł na to stanowisko z PayPala istnieje projekt wyposażenia aplikacji Messenger, wchodzącej w skład serwisu i służącej do bieżącej komunikacji pomiędzy użytkownikami, w system pozwalający na transkrypcję mowy na tekst widoczny na ekranie. Marcus nie odpowiedział na pytanie, kiedy nowa funkcja zostanie uruchomiona, przyznał jednak, że obecnie trwają z nią intensywne testy oparte na technologii samoczynnego uczenia się maszyn. Podkreślił też, że nowe narzędzie może spotkać się z największym zainteresowaniem w krajach azjatyckich, gdzie pisanie w niektórych językach sprawia użytkownikom problemy.

Innym wątkiem poruszonym przez Marcusa podczas konferencji był problem generowania przychodów z Messengera. Zespół Facebooka będzie eksperymentował z kilkoma metodami zarabiania na komunikatorze, prace te jednak nie będą prowadzone szybko. - Będziemy próbowali różnych rozwiązań - przyznał Marcus. - Chodzi o to, by wybrać sposób akceptowany z jednej strony przez użytkowników, z drugiej zaś przez biznes.

Według wiceprezesa Facebooka firma przygląda się obecnie rynkom azjatyckim, które już od dłuższego czasu czerpią przychody z komunikatorów. - W Azji mamy wiele przykładów aplikacji komunikacyjnych, które sprzedają kontent - zaznaczył Marcus. - W Chinach funkcjonują już całe ekosystemy biznesowe związane z rynkiem komunikatorów.

Obecnie Facebook ma w swoim portfolio trzy platformy komunikacyjne: Messengera, WhatsApp oraz Instagrama. Według szacunków z Messengera miesięcznie korzysta ok. 500 mln użytkowników na całym świecie. Marcus zaprzeczył, jakoby istniały projekty zintegrowania ze sobą Messengera i WhatsApp. Stwierdził, że oba systemy oferują inne, unikalne możliwości, które w wypadku połączenia platform mogłyby zostać utracone. Zaznaczył też, że system czerpania przychodów rozpocznie się od Messengera, WhatsApp pozostaje w drugiej kolejności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook szykuje transkrypcję głosu na tekst w komunikatorze Messenger

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl