SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook testuje mobilne transmisje wideo na żywo i kolaże ze zdjęć

Facebook zapowiedział wprowadzenie możliwość nadawania przez użytkowników relacji wideo na żywo oraz tworzenia kolaży ze zdjęć. Na razie trwają testy obu rozwiązań.

Article

O zamiarze udostępnienia nowych narzędzi Facebook poinformował w komunikacie zaznaczając, że obecnie testuje je na wybranej grupie użytkowników systemu iOS w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza z nowych opcji pozwala użytkownikom na nadawanie relacji wideo na żywo na własnym koncie w serwisie. Facebook tłumaczy, że aby skorzystać z tego narzędzia użytkownik musi wybrać odpowiednią ikonę w ustawieniach profilu. W trakcie nadawania relacji wyświetlana jest liczba widzów śledzących transmisję oraz ich nazwy. Na żywo pojawiają się także komentarze użytkowników. Po zakończeniu relacji jest ona zapisywana na osi czasu użytkownika i możliwa do obejrzenia później jako tradycyjny klip wideo.

Facebook podkreśla, że przed rozpoczęciem transmisji jej autor może umieścić w niej dowolny tekst, a także wskazać tych swoich znajomych, którym zamierza pokazać przekaz.

Drugim nowym rozwiązaniem zapowiedzianym przez Facebook jest możliwość tworzenia kolaży ze zdjęć zrobionych przez użytkownika w jednym czasie. Jak podkreśla komunikat, opcja może przydać się np. przy publikowaniu fotografii wykonanych w czasie jednego wyjazdu za miasto.

Zestaw zdjęć, który zostanie załadowany do serwisu automatycznie na podstawie danych dotyczących czasu ich wykonania można dowolnie edytować zmieniając zdjęcia czy też ich układ.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje mobilne transmisje wideo na żywo i kolaże ze zdjęć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl