SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza androidową aplikację Facebook Lite dla krajów rozwijających się

W Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce i niektórych krajach Europy Facebook udostępni aplikację Facebook Lite. Ma ona niewielkie wymagania i pozwala na korzystanie z serwisu w krajach o słabych połączeniach internetowych.

Article

Aplikacja jest przeznaczona do systemu operacyjnego Android i na początku jest dostępna dla użytkowników w krajach azjatyckich. Według zapowiedzi Facebooka niebawem pojawi się też w Ameryce Łacińskiej, Afryce i w wybranych krajach Europy.

Jak podkreśla w komunikacie Vijay Shankar, product manager Facebooka Lite aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników mieszkających na tych obszarach, gdzie podstawowym standardem łączności internetowej są sieci 2G o znacznie mniejszej przepustowości i sprawności niż działające obecnie w większości rozwiniętych krajów sieci 4G.

Według Shankara Facebook Lite potrzebuje do działania o połowę mniej megabajtów danych niż standardowa aplikacja Facebook. Będzie w niej dostępna większość opcji komunikacyjnych, takich jak News Feed, statusy, notyfikacje i obsługa zdjęć. Zabraknie natomiast funkcji związanych z wyświetlaniem i zamieszczaniem filmów wideo, a także zaawansowane opcje geolokalizacji.

- Chcemy dać dostęp do naszej platformy osobom, które z racji miejsca zamieszkania spotykają się z technologicznymi ograniczeniami - zaznaczył Shankar. - Dzięki nowej ofercie będą mogli korzystać z najważniejszych możliwości Facebooka przy słabym internecie.

Facebook Lite nie jest pierwszą inicjatywą Facebooka skierowaną do mieszkańców krajów rozwijających się. Od kilku lat Facebook wraz z kilkoma innymi partnerami przygotowuje platformę Internet.org, która ma zapewnić dostęp do internetu 4,5 mld mieszkańców najbiedniejszych krajów na świecie, w których nie funkcjonuje sieć (więcej informacji tutaj).

Na koniec marca br. Facebook miał na 1,44 mld użytkowników aktywnych w ciągu miesiąca, z czego 1,25 mld korzystało z portalu na urządzeniach mobilnych, a 581 mln tylko w ten sposób (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza androidową aplikację Facebook Lite dla krajów rozwijających się

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl