SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza w Polsce przycisk „Przekaż datek” dla łatwiejszego organizowania zbiórek charytatywnych

Facebook udostępnił w Polsce funkcję o nazwie „Przekaż datek”, która ma umożliwić finansowe wspieranie przez użytkowników zbiórek na cele dobroczynne prowadzonych przez organizacje pozarządowe. - Jestem przekonana, że nowe narzędzia pozwolą na efektywną realizację celów statutowych i lepsze niż kiedykolwiek działanie na rzecz wspólnego dobra - podkreśla Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP.

Article

Przycisk „Donate” od pewnego czasu funkcjonuje na Facebooku w Stanach Zjednoczonych i kilku wybranych krajach pozwalając na bezpośrednią wpłatę datków na cele charytatywne podczas akcji społecznych organizowanych w serwisie.

Teraz podczas konferencji w Warszawie Facebook poinformował, że nowa funkcja o nazwie „Przekaż datek” będzie dostępna także dla polskich organizacji pozarządowych (NGO) korzystających z serwisu jako kanału komunikacji.

W trakcie spotkania zaproszona na nie Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP podkreśliła znaczenie nowego narzędzia oraz mediów społecznościowych w skutecznym funkcjonowaniu NGO.

- Obecność trzeciego sektora w mediach społecznościowych i internecie jest niezwykle potrzebna - zaznaczyła Agata Kornhauser-Duda. - Jestem przekonana, że nowe narzędzia pozwolą na efektywną realizację celów statutowych i lepsze niż kiedykolwiek działanie na rzecz wspólnego dobra.

Przycisk „Przekaż datek” umożliwia zbieranie funduszy na Facebooku na rzecz organizacji pozarządowych na kilka sposobów:

Przycisk „Przekaż datek” we wpisie
Zarówno ludzie jak i strony na Facebooku mogą teraz dodać przycisk „Przekaż datek” do swojego wpisu, aby szybko zebrać dotacje. Przycisk może zostać przypięty do dowolnej treści zawierającej film, zdjęcie lub tekst.

Przycisk „Przekaż datek” w nagłówku strony
Strony organizacji pozarządowych mogą dodać przycisk „Przekaż datek” w nagłówku swojej strony na Facebooku. Ludzie odwiedzają strony organizacji ponieważ są zainteresowani ich działalnością lub ze względu na aktualne wydarzenia, zatem umieszczony tam przycisk pozwala na łatwe i szybkie udzielenie wsparcia organizacji.
 
Przycisk „Przekaż datek” w transmisji na żywo
By w łatwy sposób zbierać dotacje w trakcie transmisji na żywo, ludzie i zweryfikowane strony organizacji mogą również dołączyć przycisk przekazania datku do transmisji - widzowie mogą udzielić wsparcia w jej trakcie a także po jej zakończeniu i umieszczeniu na stronie.

W ramach akcji charytatywnych organizowanych na Facebooku możliwe są także zbiórki urodzinowe. Osoby, które udostępniły informację o dacie swoich urodzin na Facebooku mają możliwość utworzenia zbiórki urodzinowej maksymalnie dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem. Wystarczy wybrać organizację, na rzecz której użytkownik chce zbierać pieniądze i zaprosić przyjaciół do udzielenia wsparcia z tej okazji.

Według zapowiedzi wszystkie narzędzia Facebooka dla organizacji pozarządowych są bezpłatne – serwis nie pobiera żadnych opłat z tytułu pośrednictwa w zbieraniu datków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza w Polsce przycisk „Przekaż datek” dla łatwiejszego organizowania zbiórek charytatywnych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Ułatwienie? Oczywiście.
Ułatwienie śledzenia kolejnego pola aktywności internauty.

Niebawem FB umożliwi składanie pitów i znajdą się głupcy których będzie to cieszyć.
13 8
odpowiedź
User
ja
Obecność trzeciego sektora w mediach społecznościowych i internecie

Ciekawe jakie ona zna media społecznościowe poza internetem.
8 8
odpowiedź
User
kim
Osobiście jestem przeciwna, jest to już akt czystego lenistwa. Wejście na fundację, na przykład szlachetny gest naprawdę takie trudne nie jest. Kilka kliknięć i bezpieczne wsparcie potrzebujących okazuje się nie takie trudne.
8 8
odpowiedź