SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook wprowadza zmiany w serwisie. Znikną tajne grupy

Facebook zapowiedział wprowadzenie zmian dotyczących ustawień w obrębie grup funkcjonujących w serwisie. Według nowych reguł na platformie będą jedynie grupy otwarte i zamknięte, zniknie natomiast oddzielna kategoria tajnych grup. O tym czy konkretna zamknięta społeczność na Facebooku będzie ogólnie widoczna, czy też ukryta zadecyduje jej administrator.

Article

Obecnie na Facebooku funkcjonują 3 rodzaje grup różniących się dostępnością oraz widocznością w serwisie. Grupy otwarte to takie, których zawartość pod względem treści jest widoczna dla wszystkich użytkowników Facebooka, dostępne są też informacje o tym kto jest członkiem danej społeczności.

Pozostałe 2 kategorie to grupy zamknięte i tajne. Dp grup zamkniętych należą jedynie zaakceptowani przez administratorów członkowie, i tylko oni mają dostęp do innych uczestników grupy oraz postów publikowanych w ramach grupy. Z kolei grupa tajna to taka, która w odróżnieniu od zamkniętej nie jest widoczna w mechanizmach wyszukiwania Facebooka i dowiedzieć się można o niej głównie w bezpośrednich kontaktach z członkami lub zarządcami danej społeczności.

Znikają tajne grupy

Teraz Facebook na stronie internetowej zapowiedział zmiany w nazewnictwie grup oraz niektórych zasadach zarządzania nimi. Serwis zaznacza, że nowości mają na celu większość przejrzystość w funkcjonowaniu i dostępie do społeczności.

Zgodnie z planem w najbliższym czasie na Facebooku pozostaną jedynie grupy z kategorii otwartych i zamkniętych, znikną natomiast grupy określane dotąd jako tajne.

W wypadku grup otwartych nie nastąpią żadne zmiany. Natomiast grupy określane w przyszłości mianem zamkniętych będą dzielić się na 2 kategorie. W każdej z nich treści oraz uczestnicy grupy będą widoczni jedynie dla przyjętych członków.

Jednak w wypadku zamkniętej grupy „widocznej” będzie ona prezentowana dla innych użytkowników Facebooka i dostępna w wyszukiwarce. Jeśli jednak administrator nada zamkniętej grupie status „niewidocznej”, wówczas nie będzie można odnaleźć jej w tradycyjnych mechanizmach wyszukiwania w serwisie i będą mogli ją wyszukać tylko członkowie grupy.

Facebook tłumaczy że wprowadzane obecnie zmiany mają nie tylko ułatwić zarządzanie grupami przez ich administratorów, ale także jasno przedstawiać członkom społeczności w jaki sposób są oni widoczni w serwisie przez innych jego użytkowników.

W drugim kwartale br. Facebook zanotował wzrost wpływów o 27,6 proc. do 16,89 mld dolarów oraz 2,62 mld dolarów zysku netto (wobec 5,11 mld dolarów rok wcześniej). W minionym półroczy koncern odpisał 5 mld dolarów kary nałożonej przez FTC. Ma 2,41 mld użytkowników aktywnych miesięcznie i 1,59 mld codziennie. W ostatnich latach przybywa ich głównie poza Ameryką Północną i Europą, ale Facebook najwięcej zarabia na tych z USA i Kanady.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza zmiany w serwisie. Znikną tajne grupy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Internauta
Czyli nic się niezmieni, zamiadt tajnej grupa będzie niewidoczna. Korporacyjne pseudo zmiany
odpowiedź
User
żenada
Czyli nic się niezmieni, zamiadt tajnej grupa będzie niewidoczna.


:-))))))))))))))))))))))
odpowiedź
User
Tolek
Nie kumam :-)
odpowiedź