SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wypłacił hakerom milion dolarów

Łącznie milion dolarów wypłacono 329 osobom zajmującym się łamaniem zabezpieczeń i wyszukiwaniem luk w kodzie Facebooka. Najwyższa jednorazowa nagroda wyniosła 20 tys. dolarów.

Facebook wypłacił hakerom milion dolarów

Facebook w ten sposób podsumował dwa lata funkcjonowania programu „Bug Bounty”, który miał na celu uszczelnienie zabezpieczeń serwisu oraz zapobieżenie wyciekom prywatnych danych. Osoby zajmujące się wyszukiwaniem luk pochodziły z 51 krajów, ale aż 20 proc. nagrodzonych to mieszkańcy USA. Najmłodszy haker miał 13 lat. Najwyższa wypłacona kwota to 20 tys. dolarów, a wśród testujących zabezpieczenia znalazły się osoby, które łącznie uzbierały nawet 100 tys. dolarów. Serwis podał, że inicjatywa okazała się większym sukcesem niż przewidywano.

- Programy takie jak ten mogą mieć znaczący wpływ na naszą zdolność do utrzymania bezpieczeństwa na Facebooku. Bez względu na to, jak bardzo będziemy inwestować w bezpieczeństwo - a inwestujemy dużo - nigdy nie będziemy mieć najmądrzejszych na świecie osób w naszym zespole, a także nigdy nie będziemy w stanie myśleć o wszystkich zagrożeniach, na które system taki jak nasz może być podatny. Program Bug Bounty pozwala nam wykorzystać talent i perspektywy osób z wszelkiego rodzaju środowisk, z całego świata - powiedział Collin Greene, inżynier bezpieczeństwa w Facebooku.

Serwis planuje kontynuować program. Więcej informacji o nim, m.in. zasady uczestnictwa, można znaleźć na stronie facebook.com/whitehat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wypłacił hakerom milion dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl