SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook z nowym biurem w Warszawie na Europę Środkowo-Wschodnią

Facebook uruchomił w Warszawie nowe biuro obsługujące działania portalu w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. - To oznacza nowe możliwości dla wszystkich firm wykorzystujących Facebooka do celów marketingowych - zarówno największych, jak i z sektora małych i średnich firm - podkreśla Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią.

Article

Nowy ośrodek Facebooka uruchomiony w Warszawie będzie obsługiwał w sumie 26 krajów regionu i ma pomagać biznesowym partnerom serwisu w ich działaniach prowadzonych na tej platformie.

- Otwarcie nowego biura Facebooka w Polsce to kolejny kamień milowy w rozwoju Facebooka w regionie - podkreśla w mailu skierowanym do redakcji Wirtualnemedia.pl Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią. - Facebook wybrał Polskę na siedzibę biura dla 26. krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej, bo nasz kraj jest motorem zmian i rozwoju w regionie. Nowe biuro oznacza nowe możliwości dla wszystkich firm wykorzystujących Facebooka do celów marketingowych - zarówno największych, jak i z sektora małych i średnich firm. Chcemy umożliwić lokalnym markom działanie w przestrzeni regionalnej, a w konsekwencji - także globalnej - wylicza Bednarski.

Według statystyk podanych przez serwis obecnie ma on w Polsce 14 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, a 11 mln z nich (79 proc.) to użytkownicy mobilni. 10 mln polskich internautów zagląda na Facebooka codziennie. Przy okazji otwarcia nowego biura Bednarski zwrócił uwagę na kilka tendencji w obecnym rozwoju Facebooka, które będą najbardziej istotne w nadchodzących miesiącach.

- W nadchodzącej przyszłości coraz większe znaczenie będzie zyskiwał rodzący się i bardzo dobrze rokujący segment wirtualnej rzeczywistości, co oczywiście jest pochodną rosnącej popularności treści wideo - przewiduje Bednarski. - Tym bardziej, że możliwości zastosowania VR wydają się bardzo szerokie, zarówno wśród prywatnych użytkowników, jak i obecnych na Facebooku marek. Staramy się tworzyć jak najlepszą przestrzeń w sieci zmieniając ją na bieżąco i modyfikując na podstawie milionów sygnałów, które otrzymujemy od naszej społeczności. To jest praca, która się nie kończy. Co chwilę pojawiają się na Facebooku nowe rozwiązania, które mają odpowiadać na dwie podstawowe potrzeby odbiorców - z jednej strony dać im coraz pełniejszą kontrolę nad ich kontami i treściami, z drugiej - zaoferować możliwość rozwijania własnej ekspresji, wyrażania siebie i swojej pasji - podkreśla regionalny szef Facebooka.

Na koniec 2015 r. Facebook miał 1,59 mld użytkowników aktywnych w ciągu miesiąca, z czego 1,44 mld korzystało z portalu na urządzeniach mobilnych, a 823 mln tylko w ten sposób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook z nowym biurem w Warszawie na Europę Środkowo-Wschodnią

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hujdarowicz
i palac kultury jako symbol Polski :)
kto lubi fejsbuka? wpisujcie miasta
11 18
odpowiedź
User
Bed
wow to teraz newsy robi się już nawet z otwarcia nowego biura? Czekam na następny o wymianie płytek w kuchniach lub toaletach. Polski oddział ma rynkowi tylko to do powiedzenia co przygotują PR-owcy z centrali...
23 12
odpowiedź
User
234324
Facebook - narzedzie NSA do zbierania danych. A durni ludzie udostepniaja tam wszystko co maja :) żal mi takich...
17 8
odpowiedź
User
Zen
Czekam na news o zamknieciu projektu facebook. Ciekaweczy to juz za 5 lat czy moze trzeba poczekac 8 na taki news ? :)
13 9
odpowiedź
User
Mrowa378
Ja jeśli chodzi o Facebook to jak będzie piorytetem największym tego portalu społecznościowego bezpieczeństwo komfort i nie zbierania danych od użytkownków oraz inwigilacja to bardzo chętnie tam założę konto i będę z fejsa korzystać niż z nk bo nk jest do niczego odkąd onet przejęło spółkę nk to się tam nic nowego się nie dzieje a to wysyłanie próśb i sugestii do Biura Obsługi NK to ci na obiecują co wszystko i nic się nie dzieje i nie ma żadnych zmian na nk jak nie było to i tak nie ma! A kiedyś dawniej nk to było naprawdę coś jak ci twórcy byli właścicielami tego portalu a odkąd onet to przejęło nk to jest już do niczego! A kiedyś dawniej nk to było kiedyś coś!
10 9
odpowiedź