SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook z rekordem na Wall Street. Spółka jest warta ponad 621 mld dolarów

Akcje Facebooka osiągnęły rekordową w historii spółki cenę przekraczającą 218 dolarów za jeden udział. Ten wynik wywindował kapitalizację Facebooka do poziomu ponad 621,8 mld dol. Na pozytywne nastawienie inwestorów mają wpływ między innymi zapowiedzi Marka Zuckerberga zwiększenia wysiłków na rzecz prywatności użytkowników oraz postawienia na VR jako przyszłość urządzeń elektronicznych.

Mark Zuckerberg, CEO Facebooka Article

Akcje Facebooka na Wall Street wykazują wzrostowy trend od kilku miesięcy z okresowymi wahaniami, ich cena rośnie zaś wyraźnie od połowy grudnia 2019 r.

Ostatecznie w piątek po zamknięciu notowań akcje Facebooka osiągnęły cenę 218,06  dol. za sztukę, co oznacza nowy rekord w historii spółki. Poprzedni firma zanotowała w lipcu 2018 r. kiedy cena za jedną akcję wynosiła 217,50 dol. za jeden udział.

Rekordowe notowania akcji spowodowały, że kapitalizacja Facebooka osiągnęła poziom 621,85 mld dol. Według analityków cytowanych m.in. przez „Financial Times” obecna wysoka cena akcji Facebooka oznacza, że firma zaczyna konsekwentnie odzyskiwać zaufanie inwestorów po aferze Cambridge Analytica z 2018 r., co w dłuższej perspektywie doprowadziło do znacznej korekty cen akcji Facebooka.

Eksperci przyznają, że obecne wzrosty finansowe Facebooka są m.in. rezultatem zapowiedzi nowych kierunków w rozwoju serwisu, które Mark Zuckerberg nakreślił kilka dni temu we wpisie na swoim koncie. Szef Facebooka zapowiedział w nim działania odpowiadające na zmiany demograficzne na platformie, lepszą niż dotąd ochronę prywatności użytkowników oraz postawienie na technologię VR jako przyszłość sposobu w jaki użytkownicy będą korzystać z nowoczesnych technologii.

 

W III kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 17,6 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął ponad 6 miliardów dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,5 miliarda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook z rekordem na Wall Street. Spółka jest warta ponad 621 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl