SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zmienia hierarchię wpisów: te od znajomych przed postami z fanpage'y

Facebook wprowadza modyfikacje w swoim algorytmie, kładąc nacisk na posty publikowane przez znajomych właściciela profilu kosztem informacji pochodzących ze stron. O skali zmian będą decydowały zachowania użytkowników.

Article

Zapowiadając modyfikacje, Facebook zapewnił, że zostały one dokonane w odpowiedzi na sugestie ze strony użytkowników.

Najważniejsza zmiana to eksponowanie w news feedzie właścicieli konkretnych kont wpisów pochodzących od ich znajomych. Max Eulenstein i Lauren Scissors z Facebooka tłumaczą w komunikacie, że teraz na czele tablicy będą się pojawiały w większej niż wcześniej liczbie posty, zdjęcia oraz filmy pochodzące od użytkowników zapisanych na liście znajomych. Na nieco niższych pozycjach mają się znaleźć treści pochodzące ze stron i z innych źródeł.

Facebook zaznacza przy tym, że będzie unikał sytuacji, w której użytkownik zostanie zalany mało znaczącymi powiadomieniami od znajomych na temat dokonanych przez nich polubień stron czy pozostawionych komentarzy.

Serwis zapewnia też, że dobór treści pojawiających się w news feedzie właściciela konta będzie w dużym stopniu zależny od jego poczynań na platformie. W praktyce oznacza to, że na podstawie analizy kliknięć, polubień czy komentarzy użytkownika będą filtrowane treści zamieszczane na jego tablicy.

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec grudnia 2014 r. wynosiła 1,39 miliarda (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zmienia hierarchię wpisów: te od znajomych przed postami z fanpage'y

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam023
Niech lepiej naprawią zakładki, które nie działają kolejny dzień np te z bliskimi znajomymi albo z wyrównywaniem się tekstu w okienku czatu do jego ścianek. A zgłaszanie błędów nic nie daje.
10 8
odpowiedź