SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

FaceGlat - ortodoksyjna odpowiedź na Facebooka

W internecie pojawił się nowy serwis społecznościowy FaceGlat, który jest przeznaczony dla ultraortodoksyjnych Żydów i dzieli użytkowników ze względu na płeć.

FaceGlat - ortodoksyjna odpowiedź na Facebooka

FaceGlat w języku hebrajskim i angielskim kieruje mężczyzn do rejestracji po prawej, a kobiety po lewej stronie. Po zalogowaniu się, internauci różnej płci nie mogą odwiedzać swoich profili, umieszczać na nich komentarzy ani oglądać swoich zdjęć.

Do serwisu zabronione jest wrzucanie zdjęć i reklam uważanych w ultraortodoksyjnej społeczności za nieprzyzwoite. Witryna zawiera również funkcję umożliwiającą użytkownikom blokowanie określonych słów w komentarzach i statusach oraz system blokujący konta założone przez mężczyzn w sekcji dla kobiet (i odwrotnie).

"Koszerny" portal społecznościowy stworzył 25-letni Yaakov Swisa. Dlaczego zabronił kontaktów nawet małżeństwom? "Mogą spotkać się w domu, na kanapie w salonie" - odpowiada.

Swisa twierdzi, że tworzenia stron internetowych nauczył się sam i zawsze chciał zaspokoić specjalne potrzeby swojego środowiska, a FaceGlat zbudował bardziej z przyczyn ideologicznych niż ekonomicznych.

"To nie jest alternatywa dla Facebooka, ale coś co jest przeznaczone dla określonej grupy. Uważam, że dla ultraortodoksyjnych mężczyzn i kobiet możliwość publikowania zdjęć i innych rzeczy dostępnych tylko dla osób tej samej płci jest znacznie wygodniejsza. Ludzie, którzy są bogobojni i dbają o edukację swoich dzieci nie mogą tolerować reklam i zdjęć widocznych na Facebooku. Osobiście znam osoby, które podupadły na duchu z powodu różnego rodzaju rzeczy na jakie tam napotkali" - mówi Swisa, według którego FaceGlat każdego dnia zyskuje około 100 nowych użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FaceGlat - ortodoksyjna odpowiedź na Facebooka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl