SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fakro ogranicza produkcję. Nie wyklucza 4-dniowego tygodnia pracy

W związku ze spadającą liczbą budowanych domów i mieszkań firma Fakro ogranicza produkcję, nie wyklucza 4-dniowego tygodnia pracy. Przedsiębiorstwo dostosowuje również strukturę zatrudnienia do sytuacji rynkowej, ale nie planuje zwolnień grupowych.

Article

Firma nie odpowiedziała na pytanie PAP o to, ilu pracowników zwolniła w ostatnim czasie.

"Niestety od czerwca 2022 roku drastycznie spada ilość budowanych w Polsce domów i mieszkań, co skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na nasze produkty. W trosce o pracowników czynimy wszelkie starania, aby przetrwać obecny kryzys. Obecnie dostosowujemy strukturę zatrudnienia do sytuacji rynkowej. Nie planujemy zwolnień grupowych. Ograniczamy produkcję. Okresowo wprowadziliśmy także krótszy 4-dniowy tydzień pracy" – skomentował członek zarządu ds. marketingu Fakro Janusz Komurkiewicz w stanowisku przesłanym PAP. 4-dniowy tydzień pracy obowiązywał czasowo w 2022 r., jednak ze względu na niepewną sytuację na rynku przedsiębiorstwo nie wyklucza powrotu do skróconego tygodnia pracy.

Jak podkreślił członek zarządu, firma liczy, że warunki gospodarcze i sytuacja w branży zmienią się i kryzys gospodarczy będzie mijał. "Jest to ważne nie tylko dla nas, ale dla całego kraju. Polska jest liderem europejskiego eksportu w stolarce otworowej. Mamy nadzieję, że pomimo trudnego okresu nasz kraj zdoła tę przewagę utrzymać" – zaznaczył Janusz Komurkiewicz i dodał, że przedsiębiorstwo, mając na uwadze wymagające czasy, podejmuje z dużą rozwagą decyzje o wydatkach.

Grupa Fakro została założona w 1991 r. w Nowym Sączu (Małopolskie). W ciągu 30 lat z rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację. Zatrudnia ok. 4 tys. pracowników. To jeden z największych pracodawców w regionie.

Należy do światowych liderów w produkcji okien dachowych. Jest też wytwórcą m.in. schodów strychowych, drzwi, bram garażowych.

 

 

Dołącz do dyskusji: Fakro ogranicza produkcję. Nie wyklucza 4-dniowego tygodnia pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl