„Fakty” liderem oglądalności półrocza. Ogromny wzrost serwisu Republiki

I półrocze 2025 roku za nami. Na czele programów informacyjnych w tym okresie znalazły się „Fakty” TVN, które jednak jako jedyne zanotowały lekki spadek liczby widzów. Największym wzrostem pochwalić się mógł także nadawany o 19.00 serwis „Dzisiaj”, nadawany przez Republikę.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:
„Fakty” liderem oglądalności półrocza. Ogromny wzrost serwisu Republiki
Anita Werner, fot. TVN

Popołudniowe i wieczorne programy informacyjne nie mają już takiego znaczenia jak kilkanaście lat temu. Powodem jest głównie rozwój internetu. Cały czas jednak te serwisy należą do popularnych pozycji w tradycyjnej telewizji. Kilka dni temu publikowaliśmy dane dotyczące czerwca br., teraz przygotowaliśmy zestawienie obejmujące okres od stycznia do czerwca tego roku w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

2,43 mln widzów oglądało w I półroczu br. „Fakty”, emitowane w TVN i TVN24 BiS. To o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Udział programu zmalał z 21,57 proc. do 20,40 proc. W samym TVN nadawany codziennie o 19.00 serwis obejrzało 2,09 mln widzów, a TVN24 BiS – 340 tys. 

Mimo spadku, przewaga „Faktów” nad drugim w rankingu programem „19.30” jest bardzo duża. Serwis TVP przyciągał przed ekrany 1,66 mln widzów, o 2,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W TVP1 oglądało go 1,32 mln widzów, w TVP Info – 270 tys., a w TVP Polonia – 70 tys. osób. Łączny udział tych anten wyniósł 13,79 proc.

“Teleexpress” wygrywa z “Wydarzeniami”

Na podium znalazł się jeszcze „Teleexpress” z 1,63 mln widzów (1,14 tys. osób oglądało go w TVP1, 440 tys. w TVP Info i 50 tys. w TVP Polonia). To o 2,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Udział programu wyniósł 18,15 proc.

Średnio 1,61 mln widzów, 0,48 proc. więcej niż rok wcześniej miały “Wydarzenia", nadawane w Polsacie i Wydarzeniach 24 o 18.50. 

Największy wzrost w zestawieniu, wynoszący aż 113 proc., zanotował serwis “Dzisiaj” Republiki, pokazywany 10 minut później. Oglądało go w zeszłym miesiącu 930 tys. widzów, co dało stacji 7,80 proc.

Z kolei „wPolsce24 Wiadomości” przyciągały do stacji wPolsce24 średnio 170 tys. osób (weszły na antenę we wrześniu zeszłego roku).

“Wydarzenia” wiceliderem w grupie komercyjnej

W grupie komercyjnej 16-49 liderem też były “Fakty”, gromadzące na obu stacjach średnio 740 tys. widzów. To jednak mniej o 10,3 proc. niż rok wcześniej.  

Drugie miejsce zajęły “Wydarzenia" z widownią wynoszącą na kanałach Polsatu 540 tys. osób (spadek o 4,1 proc.). 

Na podium znalazł się jeszcze serwis “19.30” z 350 tys. oglądających na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Czwarty był też nadawany na tych stacjach „Teleexpress” (300 tys. widzów).

Kolejne miejsca zajęły „Dzisiaj” w TV Republika (140 tys. widzów, wzrost aż o 78 proc.) oraz „wPolsce24 Wiadomości” (30 tys. widzów.).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem