SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Fakty" zwiększyły przewagę nad "Wiadomościami". "Teleexpress" stracił najwięcej widzów

W maju br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były „Fakty”, które obok „Wydarzeń” pochwalić się mogły wzrostem widowni. Spadki odnotowały serwisy TVP: „Teleexpress”, „Wiadomości” i „Panorama” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” w maju 2017 roku oglądało średnio 2,53 mln widzów, co zapewniło TVN 22,91 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 1,11 proc. widzów, czyli 28 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 23,21 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost widowni w zestawieniu.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,69 mln widzów, co przełożyło się na 24,31 proc. udziału. Było to o 1,94 proc. więcej, niż w maju 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1, które awansowały z trzeciej lokaty. Ich oglądalność jednak zmalała o 7,45 proc. (175 tys. widzów) i w maju 2017 roku wyniosła ona 2,18 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 17,78 proc. (rok wcześniej było to 19,95 proc.).

Z pozycji wicelidera na trzecie miejsce spadł z kolei „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 9,34 proc. (224 tys. osób) do 2,17 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał z 28,76 proc. do 26,17 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,69 mln osób, po wzroście o 0,91 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w maju br. oglądało 1,82 mln widzów, czyli o 0,03 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 2,23 proc. do 1,09 mln widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w maju 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zwiększyła się o 1,25 proc. do 879 tys. oglądających. Jednocześnie był to jedyny wzrost w zestawieniu.

Z kolei najwięcej straciły tutaj „Wiadomości” - było to 9,63 proc. do 474 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Fakty" zwiększyły przewagę nad "Wiadomościami". "Teleexpress" stracił najwięcej widzów

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Natalia
Widzę jeszcze spory potencjał spadków oglądalności programów TVP.
Wiadomości i Teleexpress to audycje na miarę i możliwości Dobrej Zmiany. Tylko tak dalej.
odpowiedź
User
aa
Kolejny sukces. Znów trzeba awansować Pobudzina!
91 22
odpowiedź
User
górnik
logo TVP i wiadomości zaczyna budzić takie emocje jak kiedyś napis na hełmie ZOMO
odpowiedź