SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Fakty" zwiększyły przewagę nad "Wiadomościami". "Teleexpress" stracił najwięcej widzów

W maju br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były „Fakty”, które obok „Wydarzeń” pochwalić się mogły wzrostem widowni. Spadki odnotowały serwisy TVP: „Teleexpress”, „Wiadomości” i „Panorama” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” w maju 2017 roku oglądało średnio 2,53 mln widzów, co zapewniło TVN 22,91 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 1,11 proc. widzów, czyli 28 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 23,21 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost widowni w zestawieniu.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,69 mln widzów, co przełożyło się na 24,31 proc. udziału. Było to o 1,94 proc. więcej, niż w maju 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1, które awansowały z trzeciej lokaty. Ich oglądalność jednak zmalała o 7,45 proc. (175 tys. widzów) i w maju 2017 roku wyniosła ona 2,18 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 17,78 proc. (rok wcześniej było to 19,95 proc.).

Z pozycji wicelidera na trzecie miejsce spadł z kolei „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 9,34 proc. (224 tys. osób) do 2,17 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał z 28,76 proc. do 26,17 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,69 mln osób, po wzroście o 0,91 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w maju br. oglądało 1,82 mln widzów, czyli o 0,03 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 2,23 proc. do 1,09 mln widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w maju 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zwiększyła się o 1,25 proc. do 879 tys. oglądających. Jednocześnie był to jedyny wzrost w zestawieniu.

Z kolei najwięcej straciły tutaj „Wiadomości” - było to 9,63 proc. do 474 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Fakty" zwiększyły przewagę nad "Wiadomościami". "Teleexpress" stracił najwięcej widzów

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Natalia
Widzę jeszcze spory potencjał spadków oglądalności programów TVP.
Wiadomości i Teleexpress to audycje na miarę i możliwości Dobrej Zmiany. Tylko tak dalej.
odpowiedź
User
aa
Kolejny sukces. Znów trzeba awansować Pobudzina!
91 22
odpowiedź
User
górnik
logo TVP i wiadomości zaczyna budzić takie emocje jak kiedyś napis na hełmie ZOMO
odpowiedź
User
widz
Kurski jeśli chce pozostać prezesem to musi przenieść M jak Miłość do jedynki, wzmocni Wiadomości i zamiecie Fakty i Wydarzenia za jednym razem.
59 18
odpowiedź
User
Ała
Widzę jeszcze spory potencjał spadków oglądalności programów TVP.
Wiadomości i Teleexpress to audycje na miarę i możliwości Dobrej Zmiany. Tylko tak dalej.


Tak, ale... Widać malejącą dynamikę spadków. Spadki trwają całą dobrą zmianę i teraz są to już spadki z niskiej bazy. Spadki po zaledwie 10% mogą TVP w zasadzie cieszyć, skoro cała antena spada prawie 2x szybciej.

Ale są też ewidentne minusy: w specjalnie utworzonej po lamentach Kurskiego grupie "poszerzonej komercyjnej" spadki są największe. To się robi telewizja bardzo starego widza, skoro nawet przedemeryci odchodzą.

Ciekawsze toi, że dotąd gdy spadały Wiadomości, to Fakty też, tylko mniej. Nie było prostego przepływu z Wiadomości na Fakty. A teraz Fakty wzrosły przy spadku Wiadomości.
49 15
odpowiedź