SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fałszywe pisma od KRRiT trafiają do abonentów. Rada idzie do prokuratury

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zamierza zgłosić do prokuratory sprawę fałszywego pisma, które otrzymują niektórzy abonenci radia i telewizji. List z logo KRRiT i podpisem jej przewodniczącego dotyczy rzekomych nowych zasad opłacania abonamentu.

Fałszywe pisma od KRRiT trafiają do abonentów. Rada idzie do prokuratury

W piśmie podana jest informacja, że 1 lutego br. abonament radiowo-telewizyjny został zastąpiony opłatą audiowizualną pobieraną od każdego gospodarstwa domowego, a obowiązek rejestracji odbiorników został zniesiony. W liście znaleźć też można stawki rzekomej nowej opłaty. 

Oszuści informują też, że „nieuregulowanie opłaty w terminie będzie skutkowało podjęciem czynności egzekucyjnych w celu przymusowego ściągnięcia należności, co spowoduje obciążenie kosztami prowadzonej egzekucji oraz wpisem do Krajowego Rejestru Długów”. „Dokument” opatrzony jest podpisem przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz logo tej instytucji i Krajowego Rejestru Długów.

W korespondencji znajduje się też blankiet do wnoszenia opłat na rzecz Centrum Obsługi Finansowej. Ma ono znajdować się przy ul. Sobieskiego 101 w Warszawie, ale w rzeczywistości pod tym adresem jest siedziba KRRiT.

- Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ani z Krajowego Rejestru Długów - podała KRRiT w komunikacie. - Niezmiennie obowiązują przepisy ustawy z 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych, które zobowiązują do rejestrowania odbiorników radiowych i telewizyjnych i opłacania abonamentu za ich posiadanie - czytamy dalej.

Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT, informuje Wirtualnemedia.pl, że Krajowa Rada sygnał o tym, że takie listy są wysyłane, otrzymała od Poczty Polskiej. Nie wiadomo, kto jest ich nadawcą. - Zamierzamy zgłosić do prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia przestępstwa fałszowania dokumentów urzędowych - mówi nam Twardowska.

Obowiązujące w tym roku miesięczne stawki abonamentu to 5,65 zł za używanie odbiornika radiowego oraz 18,65 zł za używanie odbiornika radiowego i telewizyjnego.

Na koniec 2012 r. zaległości Polaków z tytułu abonamentu rtv wyniosły blisko 2 mld 265 mln zł. Dłużej niż miesiąc z opłatami zalegało ponad 2,9 mln osób; ich średnia zaległość to 773,78 zł - wynika z danych KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fałszywe pisma od KRRiT trafiają do abonentów. Rada idzie do prokuratury

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Pismo jest fałszywe, podpisy prawdziwe. Czyli normalny brak przejrzystości, jak zwykle w KRRiTV. Tylko po co prokuratura, nie rozumiem.
16 8
odpowiedź
User
Jakinumerkonta
Nie rozumiem, bo nigdzie tego nie podano. Czy numer konta należy do KRRiT czy jest to próba wyłudzenia pieniędzy na konto złodziei? Bo adres w wypadku wpłat na konto jest zupełnie nie istotny.
8 8
odpowiedź
User
do Jakinumerkonta
Jesteś na portalu medialnym, tu pracują sami zawodowcy, którzy na pewno wiedzą, jak redagować wiadomości, więc chyba się czepiasz. Sam se sprawdź, zamiast przeszkadzać Panom Dziennikarzom w dobrym samopoczuciu. (ale w tajemnicy powiem, że też czuję zażenowanie, jak czytam tę niedoróbkę)
9 8
odpowiedź
User
ŁOJCIEC Mateusz
Ja tylko radia Maryjka i tv Przetrwam słucham i oglądam .
10 8
odpowiedź
User
ojciec prometeusz
znieść ten francowaty haracz !!!!NIECH SAMI SIĘ ŻYWIĄ !!!HARACZ W POLSCE JEST POBIERANY NIE ZGODNIE Z PRAWAMI CZŁOWIEKA JAK RÓWNIEŻ PRAWAMI UE!!!POLAND IS A COUNTRY corrupt!!!
10 8
odpowiedź