SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” obciął koszty. Pierwszy zysk od dwóch lat

W pierwszym kwartale br. spółka Astro, nadawca stacji E-Sport TV i News24 oraz producent „Familiady”, przy spadku przychodów o 2 proc. do 945,8 tys. zł zarobiła na czysto 111,8 tys. zł. To jej pierwszy zysk netto od czwartego kwartału 2021 roku.

Kwartalne koszty sprzedanych przez Astro produktów skurczyły się rok do roku z 1,61 mln do 489,4 tys. zł, zaś koszty ogólnego zarządu - z 481,8 do 248,2 tys. zł.

Spółka podkreśliła w sprawozdaniu, że przeprowadziła „głęboką restrukturyzację celem zminimalizowania strat i osiągnięcia dodatniego wyniku w bilansie”. Cięcia najbardziej widać na antenie News24, z której - jak informowaliśmy niedawno - zniknęły programy informacyjne i „pasek” z newsami. - Uśpiliśmy ten kanał na razie, dopóki nie staniemy na nogi. Jesteśmy w sporze sądowym z naszym akcjonariuszem - powiedział nam Ryszard Krajewski, większościowy akcjonariusz Astro.

W efekcie wynik sprzedażowy i operacyjny firmy poszedł w górę z 1,13 mln zł straty do 208,2 tys. zł zysku, a wynik netto - z 1,24 mln zł straty do 111,8 tys. zł.

CZYTAJ TEŻ: Producent „Familiady” przyznał się do wręczenia łapówki. Jego inwestor zabiera głos

To pierwszy dodatni wynik netto Astro, po ośmiu kwartałach strat. W ub.r. firma zanotowała 3,32 mln zł przychodów i 2,61 mln zł straty netto, a rok wcześniej przy 3,23 mln zł wpływów miała 5,68 mln zł straty netto.

Przez minione dwa lata akcje Astro staniały o 70 proc. W czwartek po południu przy kursie 0,142 kapitalizacja spółki wynosiła 9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” obciął koszty. Pierwszy zysk od dwóch lat

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fed
Ok a co ze sprawą tej rzekomej łapówki co pisaliscie? Rozwiniecie temat?
odpowiedź
User
Jaaaa
Pierwszy zysk od dwóch lat? Nieźle. Widać jak oni robią Familiadę. Amatorka gdzie tylko można, sam Karol ostatnio powiedział na Kanale Zero, że "jeszcze mają kamery", ale dało się odczuć, że nawet on widzi jak na odczepnego robią ten program. Lokalne kablówki prezentują wyższy poziom techniczny i merytoryczny niż Astro przy Familiadzie.
odpowiedź
User
Tom
Nie oglądam Familiady
odpowiedź