SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Farfał samodzielnie pokieruje Telewizją Polską

P.o. prezesa TVP Piotr Farfał po 20 marca br. jednoosobowo będzie zarządzał spółką. Na wczorajszym posiedzeniu rada nadzorcza TVP nie przedłużyła delegacji do zarządu Tomasza Rudomino, ani nie wyznaczyła do pracy w nim innego ze swoich członków.

Farfał samodzielnie pokieruje Telewizją Polską

W związku z tym Rudomino, który razem z Farfałem zasiada w zarządzie TVP od 19 grudnia ub.r., pod koniec tygodnia wróci z powrotem do rady nadzorczej.

Na wczorajszym posiedzeniu rada rozpatrywała również wnioski o zawieszenie, a następnie odwołanie Farfała z zarządu Telewizji Polskiej, a także o uchylenie uchwały dotyczącej zawieszenia trzech członków zarządu TVP: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka (na początku marca przedłużono ich zawieszenie do 19 czerwca), ale przepadły one w głosowaniu.

W poniedziałek rada nadzorcza TVP nie przyjęła także wniosków o odwołanie swojego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Wszystkie trzy ostatnie wnioski złożył Krzysztof Czabański, członek organu z ramienia ministerstwa skarbu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Farfał samodzielnie pokieruje Telewizją Polską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl