SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Federacja Mediów Niezależnych: „Gazeta Polska”, „Fronda”, „Nowe Państwo” i wPolityce walczą razem o wolność słowa

Przedstawiciele prawicowych czasopism i serwisów internetowych, m.in. „Gazety Polskiej”, „Frondy”, „Nowego Państwa”, wPolityce.pl, Niezależna.pl i Niepoprawni.pl, a także organizacji dziennikarskich tworzą Federację Mediów Niezależnych. Wspólnie chcą bronić wolności słowa.

Decyzję o powołaniu Federacji Mediów Niezależnych podjęły redakcje czasopism „Gazeta Polska”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie” i „Fronda”, serwisów internetowych Niezależna.pl,  Freepl.info, Fronda.pl, wPolityce.pl, Niepoprawni.pl i Razem.tv oraz przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Stowarzyszenia Solidarni 2010 i Stowarzyszenia „Polska Jest Najważniejsza”. „Czas  najwyższy, aby  niezależne przedsięwzięcia medialne określiły wspólne cele oraz sposoby działania. Tylko wówczas będą  one w stanie obronić niezależność  polskich mediów przed zakusami władzy politycznej, kapitału czy jakichkolwiek innych organizacji czy grup” - czytamy w komunikacie twórców nowej inicjatywy.

Inicjatorzy Federacji Mediów Niezależnych podkreślają, że w dzisiejszej Polsce najpilniejszym zadaniem jest obrona wolności słowa. „Ważnymi zagadnieniami są także: monitorowanie przypadków łamania wolności słowa, likwidacja prawnych i innych ograniczeń dla wolności słowa, zapewnienie wszystkim obywatelom wolności działania na rynku mediów (zniesienie systemu koncesji i innych zezwoleń), odzyskanie przez obywateli mediów publicznych. Istotne także, naszym zdaniem,  będzie powołanie Komisji Etyki, składającej się z ludzi o powszechnym autorytecie,  jako ciała, wyznaczającego standardy etyczne, obowiązujące w polskich mediach” - wyliczają.

W celu powołania federacji wybrano sekretariat, w którego składzie są Krzysztof Czabański (koordynator całego projektu), Agnieszka Piwar (Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy), Jacek Karnowski(wPolityce), Jerzy Targalski (grupa „Gazety Polskiej”) i Robert Tekieli (Razem.TV). Do połowy grudnia mogą się zgłaszać przedstawiciele przedsięwzięć medialnych o wymiarze krajowym lub lokalnym zainteresowani dołączeniem do tej inicjatywy . Na początek 2012 roku planowana jest konferencja z udziałem przedstawicieli podmiotów chętnych do zaangażowania się w federację.

Dołącz do dyskusji: Federacja Mediów Niezależnych: „Gazeta Polska”, „Fronda”, „Nowe Państwo” i wPolityce walczą razem o wolność słowa

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiowiec
Szczególnie pan Jerzy Targalski predystynowany jest do walki o niezależne media..W Polskim Radiu dobrze pamiętaja tę jego walkę.
odpowiedź
User
bozechronmedia
Mam nadzieję, że pozostaną niezależne w tym sensie, że nikomu nie będzie na nich zależeć. Przeciez to środowisko kompromitujące gatunek homo sapiens, bezmógi wierzące m.in., że Tusk, Putin i Komorowski rzucili brzozą w tupolewa. Żewystarczy się modlić, by wyleczyć raka i że w lądujący na brzuchu boeing to kolejny nieudany zamach liberałów - to tylko mały wycinek ostatnich sensacji z mediów zreszonych w nowej federacji. Boże chroń media przed kretynami!
odpowiedź
User
Kabaret
Czabański w ostatnich wyborach kandydował z list PiS, przegrał z kretesem... i znów jest NIEZALEŻNY.
odpowiedź