SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ferie zimowe w domu spędzi 71 proc. dzieci (infografika)

Ponad 70 proc. dzieci nie wyjedzie w tym roku na ferie zimowe - wynika z badania PBS.

Gdyby nie ferie zimowe, ponad połowa (56 proc.) badanych nie wzięłaby urlopu w tym terminie i zachowałaby wolne dni na inny czas.

Ponad 70 proc. dzieci pozostanie w domu podczas przerwy zimowej. Blisko 10 proc. z nich spędzi ten czas na zorganizowanych formach wypoczynku w swojej gminie, a około 37 proc. spędzi ten czas w domu.

Ferie poza domem spędzi blisko 20 proc. dzieci. 6 proc. wyjedzie samo, natomiast 15 proc. wyjedzie ze swoimi rodzicami. W przypadku wspólnego wyjazdu, rodzice stawiają raczej na wyjazdy zagraniczne. Jeżeli dzieci pojadą same, to albo pojadą do rodziny albo na zorganizowane formy wypoczynku.

Najczęściej samodzielnie wyjeżdżają dzieci, które są jedynakami. W przypadku, kiedy zwiększa się liczba dzieci w gospodarstwie domowym, rzadziej pojawiają się deklaracje samodzielnego wyjazdu dzieci.

W trakcie ferii 33 proc. wszystkich dzieci skorzysta z bezpłatnych opcji wypoczynku organizowanych przez gminy lub organizacje pozarządowe. 69 proc. osób bezrobotnych w ogóle nie słyszało o takich możliwościach. Najtrudniej jest w rodzinach wielodzietnych, bo ponad 30 proc. rodziców przyznaje, że nie przewidują dla swoich pociech żadnych atrakcji podczas przerwy zimowej.

Zamiast urlopu zimowego, rodzice wolą poczekać i odłożyć pieniądze na wakacje. 26 proc. badanych przyznaje, że weźmie urlop w zimowym okresie, a 12 proc. deklaruje, że inaczej spędziłoby ferie, gdyby były w innym terminie.

W porównaniu do wakacji, na ferie przeznaczamy dwukrotnie, a nawet trzykrotnie mniejsze kwoty. Na ferie ponad 40 proc. badanych nie wyda więcej niż 500 zł, podczas gdy na wakacje jesteśmy w stanie wydać od 1001 do 2000 zł (35 proc. badanych). Według czerwcowego badania z 2014 roku, co piąty respondent (21 proc.) planuje wydać na letni wypoczynek mniej niż 1000 zł. Z kolei ok. 13 proc. badanych wyda od 2001 zł do 3000 zł. Ponadto 10 proc. osób deklaruje, że zaciągnęłoby pożyczkę na ferie zimowe.

Badanie zostało zrealizowane przez PBS na zlecenie Provident Polska w styczniu 2015 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie Polaków posiadających dzieci w wieku szkolnym.

Dołącz do dyskusji: Ferie zimowe w domu spędzi 71 proc. dzieci (infografika)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
europejczyk
Europa, otwarte granice, a Polacy siedzą w domu. Nie do pomyślenia!
odpowiedź