SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal Reklamy Złote Orły

Festiwal Reklamy Złote Orły wprowadza zmiany i odświeża wizerune

Festiwal Złote Orły, najstarszy festiwal reklamowy w kraju, w związku z ożywieniem rynkowym przeprowadza zmiany i odświeża wizerunek. W przygotowaniu jest kilka znaczących zmian, które mają pomóc utrzymać Złotym Orłom pozycję festiwalu rzetelnie odzwierciedlającego aktualny stan i poziom polskiej reklamy.

Największą innowacją jest stworzenie odrębnej kategorii głównej - Kampanie reklamowe - w której, podobnie jak w kategoriach produktowych (Reklama filmowa, Reklama drukowana, Reklama radiowa), będzie przyznawane Grand Prix. To właśnie kampanie reklamowe, wysokobudżetowe i wykorzystujące wiele narzędzi dotarcia do konsumentów, mają przeważający udział w kształtowaniu świadomości społecznej i jako takie powinny być o wiele bardziej docenione.

W związku z dużym zainteresowaniem w roku poprzednim kategoriami z grupy Graphic design oraz rosnącym znaczeniem mediów elektronicznych, z konkursu reklamowego zostały wydzielone dwa działy: Design oraz Interactive. Zgłoszenia do nich będą oceniać odrębne grupy jurorskie złożone ze specjalistów w swoich dziedzinach.

Nowością jest wprowadzenie nagrody Agencja Reklamowa Roku. Będzie ona przyznana agencji, która zbierze najwięcej punktów w tegorocznej edycji (Grand Prix - 10, Złoty Orzeł - 5, Wyróżnienie - 1). Wkrótce też opublikujemy rankingi Złotych Orłów: Ranking Agencji Reklamowych oraz Ranking Dyrektorów Kreatywnych, oparte o ten sam system punktacji, a obejmujące wszystkie poprzednie edycje festiwalu.

Festiwal Złote Orły po raz pierwszy odbył się w 1998 roku. Wszystkie wyróżnione i nagrodzone prace wchodzą w skład Kolekcji Polskiej Sztuki Reklamy, tworzonej wspólnie z Muzeum Plakatu, której celem jest kształtowanie tożsamości polskiej reklamy. Łącznie w sześciu edycjach festiwalu zgłoszono 2006 prac - najwięcej nagród zdobyły agencje PZL, D'Arcy i Ad Fabrika.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Festiwal Reklamy Złote Orły

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lakalaka
mało informacji na temat tej nagrody
odpowiedź