SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal w Opolu przez kolejne trzy lata w TVP. Nadawca porozumiał się z władzami miasta

Telewizja Polska i Miasto Opole podpisały porozumienie o współpracy i wspólnej organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej przez kolejne trzy lata. Oznacza to, że Festiwal Opolski będzie obecny na antenach TVP co najmniej do 2021 roku. - Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznych - tłumaczy Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvpJacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp

Porozumienie podpisali w czwartek w siedzibie Telewizji Polskiej prezes Jacek Kurski i Przemysław Zych, wiceprezydent Opola. Na mocy umowy TVP i Miasto Opole zorganizują edycje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki przez kolejne trzy lata, czyli w latach 2019-2021.

W umowie strony zagwarantowały organizację minimum trzech dni koncertowych w czerwcu (piątek, sobota i niedziela) z transmisją na antenie głównej TVP1 oraz opcjonalnie organizację czwartego dnia na koncert „Scena Alternatywna” - przygotowywany i transmitowany przez TVP Kultura.

- Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznych - tłumaczy Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

W 2019 roku festiwal w Opolu w dniach 7-10 czerwca

Przyszłoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach 7-9 czerwca, zaś przewidywany termin koncertu muzyki alternatywnej, organizowanego przez TVP Kultura, to 10 czerwca. Ostateczna decyzja co do organizacji czwartego dnia festiwalowego jeszcze nie zapadła.

- Festiwal, który gości w Opolu od ponad 50 lat, sprawił, że dziś o Opolu mówi się jako o stolicy polskiej piosenki. To jest wielka tradycja i wielkie święto polskiej muzyki i artystów. Miasto Opole stara się do tej tradycji nawiązywać, organizując wiele imprez okołofestiwalowych, które dodają temu świętu atrakcyjności - podkreśla Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.

Prezes TVP podkreślił, że w interesie Telewizji jest możliwość długofalowego planowania wydarzeń artystycznych. - Dzięki wyprzedzeniu, z jakim została podpisana umowa już od dziś możemy planować koncepcję artystyczną przyszłorocznego Festiwalu - zauważył Jacek Kurski.

 

Tegoroczny festiwalu w Opolu odbył się w dniach 8-11 czerwca. Koncerty w pierwsze trzy wieczory w TVP1 i TVP Polonia oglądało średnio 1,98 mln osób, natomiast koncert alternatywny ostatniego dnia miał w TVP1 i TVP Kultura 802 tys. widzów.

Duże zamieszanie z festiwalem było w ub.r. Po pogłoskach, jakoby władze TVP zablokowały gościnny występ Kayah w koncercie Maryli Rodowicz, z udziału wycofało się wielu wykonawców. W konsekwencji festiwal przesunięto na wrzesień.

Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu przez kolejne trzy lata w TVP. Nadawca porozumiał się z władzami miasta

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tup
No i dobrze. TVN nie umie w festiwale muzyczne, a Polsat przerobiłby Opole w typowy festiwalik z masą radiowej papki i disco polo.
odpowiedź
User
mon
Ciąg dalszy propagandy kultury niskich lotów dla niewymagających ambitnej rozrywki.
odpowiedź
User
Qwerty
Tylko kto to będzie oglądał?
odpowiedź