SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fibaro na CES 2017: produkty smart home z Apple HomeKit, pilot KeyFob (wideo)

Podczas targów CES 2017 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas polska firma Fibaro zaprezentowała gamę produktów smart home, w tym produkty współpracujące z platformą Apple HomeKit oraz kontroler KeyFob.

Article

Wśród zaprezentowanych przez Fibaro produktów kompatybilnych z platformą Apple HomeKit, dedykowaną inteligentnym rozwiązaniom dla domu, znalazł się wielofunkcyjny czujnik ruchu, temperatury i oświetlenia Motion Sensor, czujnik zalania Flood Sensor oraz czujnik stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi Door/Window Sensor.

Fibaro Motion Sensor to niewielkich rozmiarów urządzenie, które poza detekcją ruchu, przekazuje również informacje o aktualnej temperaturze oraz poziomie natężenia światła. Za sprawą wbudowanego akcelerometru może także powiadamiać o zmianie swojego położenia, dzięki czemu stanowi zabezpieczenie przed sabotażem. Uchwyt pozwala na umiejscowienie czujnika w dowolnym miejscu - może być przymocowany do ściany, sufitu bądź jakiejkolwiek innej powierzchni. Bezprawna próba przeniesienia lub zmienienia kąta widzenia czujnika może wywołać alarm.

Fibaro Flood Sensor wykrywa zalania i wycieki. Urządzenie pozwala na wykrycie wody dzięki złotym teleskopowym sondom, które umożliwiają także pracę na nierównych powierzchniach. Czujnik wyposażony jest we wskaźnik LED łącznie z alarmem dźwiękowym informującym o zalaniu bądź innych zmianach. Bezprzewodowe urządzenie może również uruchomić "scenę" i powiadomić użytkownika o problemie poprzez aplikację Fibaro lub Apple Home. Flood umieszczony w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zalania, może także mierzyć temperaturę i na tej podstawie stwierdzić, że pomieszczenie jest niedogrzane.

Fibaro Door/Window Sensor jest urządzeniem o dwóch funkcjach - czujnika kontaktronowego i temperatury. Czujnik może być umieszczony na dowolnych drzwiach lub oknie, dopasowany zgodnie z jedną z 7 różnych wersji kolorystycznych. Po otwarciu obudowy i pozbyciu się zabezpieczenia, całość można przykleić przy pomocy dołączonej dwustronnej taśmy montażowej.

Fibaro przygotowało również autorską mobilną aplikację, zaprojektowaną dla Apple HomeKit, która rozszerza możliwości nowych produktów. Urządzenia Fibaro HomeKit mogą być również kontrolowane głosowo dzięki użyciu asystenta głosowego Siri przy pomocy iPhone'a, iPada, iPoda Touch czy zegarka Apple Watch. Z Apple TV aplikacja pozwala również na zdalny dostęp i zarządzanie będąc poza domem.

Ponadto, wszystkie trzy urządzenia mają możliwość integracji oraz obsługi z poziomu aplikacji Apple Home dostępnej w systemie iOS 10.

Z kolei pilot KeyFob to urządzenie o niewielkich rozmiarach w kształcie spłaszczonej elipsoidy, pozwalające zdalnie kontrolować urządzenia znajdujące się w zasięgu sieci Z-Wave. Sterowanie jest możliwe dzięki zastosowaniu standardu komunikacyjnego Z-Wave Plus oraz modułu z serii Z-Wave 5. Dzięki kompaktowym wymiarom pilot może także pełnić funkcję breloka do kluczy.

Dzięki sześciu przyciskom umieszczonym na pilocie, użytkownik może aktywować wcześniej zaprogramowane sceny lub sterować innymi urządzeniami, które wykonują takie czynności jak włączanie, wyłączanie, rozjaśnianie i ściemnianie. Za pomocą jednego do trzech kliknięć oraz przytrzymania użytkownik ma w sumie do dyspozycji 24 akcje, z których każda może odpowiadać za inną scenę. Wystarczy zatem np. kliknąć 2 razy wybrany przycisk, który w momencie przyjazdu do domu zaktywuje otwarcie bramy wjazdowej na posesję, zapali światło w garażu oraz wyłączy alarm.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fibaro na CES 2017: produkty smart home z Apple HomeKit, pilot KeyFob (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl