SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wicedyrektor TVP Polonia: wynagrodzenie za prowadzenie Izby Pamięci Generała Kuklińskiego przeznaczam na jej działalność

„Gazeta Wyborcza” opisała współpracę Filipa Frąckowiaka, wicedyrektora TVP Polonia, z Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego. W odpowiedzi Frąckowiak podkreślił, że otrzymywane za to wynagrodzenie przekazuje Fundacji Józefa Szaniawskiego prowadzącej tę Izbę.

Filip Frąckowiak Article

W poniedziałkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” opisano szczegółowo działania realizowane przez Polską Fundację Narodową. PFN we współpracy z Fundacją Józefa Szaniawskiego organizuje cykl wykładów o tematyce historycznej.

Fundacja Józefa Szaniawskiego prowadzi też Izbę Pamięci Generała Kuklińskiego, której kustoszem jest Filip Frąckowiak, prywatnie syn Szaniawskiego, zmarłego w 2012 roku. Frąckowiak od 2014 roku jest w Warszawie radnym, został wybrany z listy PiS. W 2016 roku został zastępcą dyrektora TVP Polonia.

- Zapytaliśmy kustosza Frąckowiaka o wynagrodzenie, które otrzymuje za wykłady. W odpowiedzi dostaliśmy skrót charakterystyki Izby i dokonań gen. Kuklińskiego - napisano w tekście. - A koszty? „W związku z zasadami współpracy obu fundacji informacje finansowe dotyczące tej współpracy pozostają do wglądu dla osób uprawnionych do tego” - napisał nam Frąckowiak. PFN odpowiedziała podobnie: tajemnica handlowa - dodano.

W odpowiedzi Filip Frąckowiak zamieścił na Twitterze oświadczenie, w którym stwierdził, że dziennikarze „GW” nie pytali go o wynagrodzenie za wykłady organizowane przez Polską Fundację Narodową i Fundację Józefa Szaniawskiego.

- Jako osoba fizyczna nie podpisałem nigdy żadnej umowy z Polską Fundacją Narodową. Środki wynikające z tytułu angażowania we współpracę przez Polską Fundacją Narodową Fundacji Józefa Szaniawskiego przekazywane były na rachunek Fundacji Józefa Szaniawskiego - poinformował.

Dodał, że za prowadzenie Izbą Pamięci gen. Ryszarda Kuklińskiego otrzymuje od Fundacji Józefa Szaniawskiego 1752 zł miesięcznie, a w ub.r. całe swoje wynagrodzenie, wynoszące 14,7 tys. zł, przekazał w formie darowizny na cele statutowe tej fundacji.

Zaznaczył, że Fundacja Józefa Szaniawskiego jest podmiotem non-profit.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wicedyrektor TVP Polonia: wynagrodzenie za prowadzenie Izby Pamięci Generała Kuklińskiego przeznaczam na jej działalność

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AR
Filip nie martw się ujadaniem odsuniętych od koryta. Wyniki wyborów - i bezpośrednio na Ciebie w Warszawie - i te ogólnopolskie PiSu, mówią za siebie. A podkopywać będą zawsze.
11 9
odpowiedź