SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firma Filipa Friedmanna sprzedała 17,2 proc. akcji Mediacapu

Należąca do Filipa Friedmanna firma sprzedała 3,18 mln akcji holdingu marketingowo-badawczego Mediacap stanowiących 17,24 proc. jego kapitału zakładowego. Niecały miesiąc temu Friedmann odszedł z rady nadzorczej Mediacapu.

fot. Shutterstock.com Article

3,18 mln Mediacapu firma Filip Friedmanna sprzedała w ramach transakcji pakietowych na giełdzie i transakcji poza giełdą przeprowadzonych w 8 i 10 marca br. Nabywcami byli głównie inwestorzy instytucjonalni.

Nie podano wartości tych transakcji. Na koniec poniedziałkowej sesji giełdowej cena akcji Mediacapu wynosiła 2,67 zł.

W efekcie tej sprzedaży firma Filipa Friedmanna ma 1,24 mln akcji Medicapu stanowiących 6,75 proc. jego kapitału zakładowego i tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Filip Friedmann w połowie lutego zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Mediacapu, pełnił tę funkcję przez 16 lat. W radzie zastąpił go Marcin Olechowski.

Do holdingu Mediacap należą firmy Scholz & Friends Warszawa, EM Lab, The Digitals i IQS, a od tygodnia także 51 proc. udziałów w spółce TalentMedia. Według szacunkowych danych w ub.r. firma zanotowała 68,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,2 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej.

Głównym akcjonariuszem Mediacapu jest prezes tej firmy Jacek Olechowski, do którego należy 50,8 proc. jej akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firma Filipa Friedmanna sprzedała 17,2 proc. akcji Mediacapu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl