SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Filip Łobodziński w kampanii MSW przeciw obojętności na przemoc domową (wideo)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpoczęło kampanię społeczną pod hasłem „Przemoc domowa - nie bądźmy obojętni”. Jej ambasadorem jest Filip Łobodziński, przez wiele lat dziennikarz i krytyk kulturalny, a od półtora roku urzędnik w MSW.

Filip Łobodziński w kampanii „Przemoc domowa - nie bądźmy obojętni” Article

Akcja MSW jest odpowiedzią na skalę zjawiska przemocy domowej. W zleconym przez resort sondażu 14 proc. respondentów (częściej osoby młode i w średnim wieku niż mające 55 lat i więcej) zadeklarowało, że w ciągu ostatniego roku było świadkami przemocy w rodzinie. Jednak tylko 42 proc. ludzi z tej grupy zgłosiło ten fakt odpowiednim instytucjom - najczęściej policji (60 proc.), a rzadziej Ośrodkowi Pomocy Społecznej (jedna trzecia wskazań), a rzadziej za pomocą Niebieskiej Linii lub innego telefonu interwencyjnego/zaufania (7 proc.) oraz innej instytucji lub organizacji pozarządowej (20 proc.).

Z kolei wśród osób, które nie zgłosiły przypadku przemocy w rodzinie, 21 proc. stwierdziło, że problemy rodzinne należy rozwiązywać w domu, 20 proc. - że zgłoszenie i tak nic by nie dało, 12 proc. - że nie była to jego sprawa, a 8 proc. - że obawiało się formalności.

Kampania zachęca, żeby w takich sytuacjach nie być obojętnym. - Nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw - apeluje minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

W spocie występuje Filip Łobodziński, który przez wiele lat pracował dziennikarz i krytyk kulturalny (nadal współprowadzi magazyn „Xiegarnia” w TVN24), a od półtora roku jest zatrudniony w departamencie komunikacji społecznej MSW (więcej na ten temat).

Informacje i materiały z kampanii opublikowano na stronie internetowej MSW i profilach resortu na portalach społecznościowych, a także przekazano Komendzie Głównej Policji (z prośbą o rozdysponowanie podległym jednostkom) oraz mediom.

Za koncepcję i realizację akcji odpowiada departament komunikacji społecznej MSW, a spot wyprodukowała firma Think Big! Kamila Ryciak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Filip Łobodziński w kampanii MSW przeciw obojętności na przemoc domową (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nitro
A co z przemocą w TV?
13 8
odpowiedź
User
umiarkowany i rozsądny
Przydałaby się jakaś akcja przeciw przemocy policji (np. vide niedawny atak na niezależnych dziennikarzy).
12 8
odpowiedź