SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Film „7 uczuć” hitem Marka Koterskiego. Ponad 450 000 widzów

W dwa tygodnie wyświetlania nowy film Marka Koterskiego „7 uczuć” obejrzało już 453 152 widzów, dzięki czemu zanotował on wynik lepszy nawet niż „Dzień świra”. Kultowe dzieło z Markiem Kondratem w roli głównej przyciągnęło do kin 418 843 widzów.

Article

Przypominamy, że pierwszy film, w którym Michał Koterski wcielił się w postać Adasia Miauczyńskiego, po drugim weekendzie wyświetlania obejrzało 369 092 widzów. Już wtedy dało mu to przewagę nad takimi filmami reżysera jak: „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (213,514), „Ajlawiu” (190,890), czy „Nic śmiesznego”(102,510). Wynik filmu po 10 dniach niemal dorównał temu z pierwszego weekendu (130 050 osób), zanotował bowiem najmniejszy spadek w top 20 polskiego box office (tylko -5 %), a wynik otwarcia „7 uczuć” wyprzedził takie rodzime produkcje jak „Kamerdyner”, „Serce nie sługa”, „Plan B”, „Atak Paniki” czy „Zimna wojna” i znalazł się w top 10 najlepszych otwarć polskich filmów w 2018 roku.

Wraca Adaś Miauczyński

Reżyser Marek Koterski powraca do swojego ulubionego bohatera Adasia Miauczyńskiego, którego gra Michał Koterski.

- Po tym, jak wyzwoliłem się z porównywania od innych Adasiów, pomyślałem, że muszę wykreować swojego Miauczyńskiego. Opowiedziałem ojcu, jak widzę swojego bohatera. Ojciec przygotował dla mnie rozpiskę postaci, ale zaufał mojej intuicji. Myślę zresztą, że Miauczyńskich jest tylu, ilu aktorów - ba, ilu ludzi na świecie. Zrozumiałem to po „Dniu świra”, kiedy nawet kobiety mówiły, że to film o nich. W każdym z nas jest cząstka Miauczyńskiego, każdy z nim się może w jakimś stopniu identyfikować - powiedział Koterski.

Jego rodziców zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz.

- Od lat należę do wielbicieli twórczości Marka Koterskiego. Jego jedynego  w swoim rodzaju, niepodrabialnego stylu. Formy. Tego jak wnikliwie, ostro opisuje rzeczywistość. Pokazuje swoich bohaterów w ich słabościach, frustracjach, ale robi to z czułością. Spotkanie z Markiem w pracy przy filmie  „7 uczuć” jest spełnieniem moich marzeń. Tekst scenariusza jest jak partytura, jego specyficzny język. Meta język. Bardzo bliska jest mi wrażliwość Marka i jego niezwykłe poczucie humoru. To z pewnością jedno z najważniejszych spotkań na mojej drodze zawodowej - mówi Maja Ostaszewska.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Film "7 uczuć" jest w kinach od 12 października.

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Scenariusz i reżyseria: Marek Koterski („Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”, „Nic śmiesznego”)

Producent: Włodzimierz Niderhaus

Zdjęcia: Jerzy Zieliński

Obsada: Michał Koterski („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień Świra”, „Ajlawju”), Maja Ostaszewska („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Body/Ciało”, „Katyń”), Marcin Dorociński („Pitbull. Ostatni pies”, „Plan B”, „Moje córki krowy”), Katarzyna Figura („Panie Dulskie”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Ajlawju”), Małgorzata Bogdańska („Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Gabriela Muskała („Moje córki krowy”, „Wołyń”, „Chce się żyć”), Robert Więckiewicz („Baby są jakieś inne”, „Konwój”, „Volta”), Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Pani z przedszkola”), Andrzej Chyra („Ostatnia rodzina”, „Na granicy”, „Carte Blanche”), Cezary Pazura („Dzień świra”, „Ajlawju”, „Nic śmiesznego”), Tomasz Karolak (seria „Listy do M.”, „Porady na zdrady”, „Planeta Singli”), Magdalena Cielecka („Ciemno, prawie noc”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Córki dancingu”), Sonia Bohosiewicz („Narzeczony na niby”, „Po prostu przyjaźń”, „Panie Dulskie”), Joanna Kulig („Zimna wojna”, „Miłość jest wszystkim”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Łukasz Simlat („Amok”, „Konwój”, „Pani z przedszkola”), Magda Berus („Szatan kazał tańczyć”, „Bejbi blues”), Ilona Ostrowska („Ile waży koń trojański?”, serial „Ranczo”), Edyta Herbuś („Bodo”, serial „Barwy szczęścia”), Piotr Gąsowski („1920. Wojna i miłość”, „Przedwiośnie”, „Pan Tadeusz”), Andrzej Mastalerz („Reakcja łańcuchowa”, „Historia Roja”, „Szczęście świata”), Tomasz Sapryk („Pod Mocnym Aniołem”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”), Marcin Kwaśny („Listy do M. 3”, „Historia Roja”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Maria Ciunelis („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”), Mateusz Banasiuk („Pitbull. Ostatni pies”, serial „Druga szansa”), Dorota Chotecka („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień Świra”), Viola Arlak („Obywatel”, „Dzień kobiet”, „Dzień świra”), Hanna Śleszyńska („Nic śmiesznego”, „Złoto dezerterów”), Krystyna Czubówna („Dzień świra”).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Film „7 uczuć” hitem Marka Koterskiego. Ponad 450 000 widzów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbigniew klima
Film świetny, ale do "Baby są jakieś inne" to jeszcze sporo brakuje.
9 11
odpowiedź
User
Magda Agnieszka
Bardzo pouczający film . Dużo refleksji na temat własnych rodziców i bycia rodzicem.
18 9
odpowiedź
User
Iza Niewiadomoska
Poruszający film Polecam wszystkim rodzicom
17 9
odpowiedź
User
Łukasz Gnurek
Wnerwia mnie to, że polskie kino jest takie smutne i ponure. Nie ma w ostatnich latach nic pokroju Killera, czy Chłopaki nie płaczą.
Polacy mają dość zmartwień na co dzień.
12 18
odpowiedź
User
idylla
Pan Marek Koterski, jako znakomity obserwator rzeczywistości i ludzkich zachowań, w każdym filmie ma coś mądrego do powiedzenia. Tak samo jest w ,,7 uczuciach". Film wspaniały, a aktorzy grają rewelacyjnie. Gratulacje.
12 9
odpowiedź