SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył program wsparcia cyfryzacji ponad 2,5 tys. wydań czasopisma „Film”

W serwisie Patronite można wesprzeć inicjatywę Filmopedia.org, projekt digitalizacji wszystkich wydań magazynu „Film”, najstarszego ogólnopolskiego tytułu poświęconego kinematografii.

(fot. materiały prasowe) Article

Projekt jest niekomercyjny, wspiera go PMPG Polskie Media SA. Koordynatorem projektu i inicjatorem zbiórki jest Robert Pstrokoński, były członek zarządu spółki, dyrektor zarządzający ds. wydawnictw i dystrybucji.

Celem jest zebranie kwoty finansowania na poziomie 10 tys. zł miesięcznie, o miałoby pozwolić na digitalizację 30 roczników miesięcznie. Poza wsparciem finansowym organizatorzy apelują o pomoc w zgromadzeniu zaginionych wydań

Magazyn „Film” ukazywał się w latach 1946-2013, początkowo jako dwutygodnik, później tygodnik, a ostatnie 20 lat – miesięcznik. W 2007 roku tytuł kupiła spółka zależna PMPG, Media Point Group. Właściciel w czerwcu 2013 roku zdecydował o zamknięciu miesięcznika (obecnie funkcjonuje serwis Film.com.pl, ale są na nim głównie materiały archiwalne oraz teksty z innych mediów spółki).

„Film” był organizatorem plebiscytu „Złote Kaczki”. Jego naczelnymi byli m.in. Tomasz Raczek, Jacek Rakowiecki, Marcin Prokop, Robert Mazurek i Igor Zalewski. Ukazało się w sumie ponad 2,5 tys. wydań czasopisma (niektóre źródła podają liczbę 2516, inne – 2537). Do tej pory zdigitalizowano 492 wydań (22 roczniki).

Dołącz do dyskusji: Ruszył program wsparcia cyfryzacji ponad 2,5 tys. wydań czasopisma „Film”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekawe
Film to świetny magazyn, który został zabity przez redaktorów-celebrytów, a to kawał historii kina i prasy. Idea słuszna, ale jedno wielkie ale: znowu chcą kasy od szaraków, bo kasa na "misję" idzie na Norbiego i Zenka.
11 0
odpowiedź
User
mar
Dobra inicjatywa, również tygodnik Ekran powinien zostać zdigitalizowany, jak też Filmowy Serwis Prasowy. To skarbnice wiedzy o filmie i nie tylko. Kilka dekad historii kinematografii.
14 0
odpowiedź
User
Kocham Kino
Fajnie, że jest inicjatywa i przynajmniej widoki nie tylko na cyfrowe archiwum ale jak czytam na stronie - również szansa na powrót "Filmu". To by było coś!
10 0
odpowiedź