SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Film krótkometrażowy „Miazmat” Platige Image nominowany do prestiżowej nagrody

Studio „Platige Image” wyprodukowało kolejny film krótkometrażowy. „Miazmat” to czterominutowa animacja w reżyserii Klaudiusza Wesołowskiego. Obraz jest inspirowany „Kompozycją” Stanisława Ignacego Witkiewicza i jego teorią sztuki Czystej Formy.  Produkcja została nominowana do konkursu Siggraph Computer Animation Festival.

Article

Krótkometrażowy film animowany ma być próbą wskrzeszenia za pomocą nowoczesnych technik komputerowych estetyki teorii Czystej Formy, wymyślonej blisko sto lat temu przez Stanisława Ignacego Witkiewicza. W efekcie film przypomina marzenia senne, które w trakcie przeżywania są żywe i pełne hiperrealistycznych detali.

- Nie ukrywam, że jest to najbardziej zwariowany pomysł na jaki mogłem wpaść. Przyszedł mi do głowy w muzeum, podczas oglądania dzieł Witkiewicza - mówi Klaudiusz Wesołowski, reżyser „Miazmatu”. - Wyobraziłem sobie jak przedstawione w „Kompozycji” obrazy ożywają i przekształcają się. Wkrótce dotarło do mnie, że jestem najprawdopodobniej jedyną na świecie osobą, która może się podjąć takiego zadania - trudno bowiem znaleźć animatora i reżysera, który jednocześnie interesuje się twórczością Witkiewicza - komentuje.

Praca nad filmem trwała sześć lat i zajęła reżyserowi ponad dwa i pół tysiąca godzin. W jego realizacji najtrudniejsza miała być interpretacja teorii Czystej Formy i znalezienie stylu, który nie będzie tylko naśladowaniem innych animowanych filmów krótkometrażowych. Według twórcy udało się to osiągnąć, dzięki połączeniu realistycznie oświetlonej przestrzeni, inspirowanej rafą koralową z abstrakcyjnymi formami zwierząt.

„Miazmat” został nominowany do konkursu  Siggraph Computer Animation Festival 2018, w ramach którego kapituła przyznaje nagrody najlepszym filmom krótkometrażowym na świecie. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia br.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Film krótkometrażowy „Miazmat” Platige Image nominowany do prestiżowej nagrody

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl