SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firefox 42 z ochroną przed śledzeniem w przeglądaniu prywatnym (wideo)

Mozilla udostępniła nową wersję przeglądarki internetowej Firefox. Główna nowość to funkcja Tracking Protection (ochrona przed śledzeniem), dodana do prywatnego przeglądania, która ogranicza ilość danych jakie zbierają o użytkowniku niepożądane strony.

Article

Do tej pory tryb prywatnego przeglądania w Firefoksie chronił prywatność użytkowników poprzez niezapisane pliki cookie i historię odwiedzanych stron. Jednak korzystając z internetu nieświadomie dzielili się oni informacjami o sobie z niepożądanymi stronami, działającymi poza aktualnie oglądanymi witrynami, także gdy używali przeglądarki w trybie prywatnym.

Natomiast prywatne przeglądanie z Tracking Protection w Firefoksie dla Windows, OS X, Androida i Linuksa blokuje treści takie jak reklamy, trackery i odnośniki do mediów społecznościowych, które mogą zbierać informacje o użytkownikach bez ich wiedzy.

Ponadto w nowym Firefoksie wprowadzono nowe "Centrum Kontroli", gdzie w jednym miejscu zebrano zarządzanie ochroną i prywatnością. Ponieważ strony mogą wyglądać na wadliwe, w sytuacji gdy elementy śledzące są zablokowane, można wówczas wyłączyć tutaj "ochronę przed śledzeniem" dla danej strony.

Z kolei w deweloperskiej wersji przeglądarki będą dostępne nowe narzędzia, m.in. do edycji wizualnej. Aby pokazać projektantom, jak mogą wykorzystywać te nowe narzędzia, stworzony został przewodnik o nazwie "DevTools". Dzięki nowym funkcjom w wersji dla deweloperów tworzenie animacji ma bardziej przypominać tworzenie filmu niż pisanie kodu.

Przeglądarkę internetową Firefox można pobrać z tej strony.

Dołącz do dyskusji: Firefox 42 z ochroną przed śledzeniem w przeglądaniu prywatnym (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl