SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Hajdarowicza bierze kredyt zł na inwestycje. Blokada na akcjach Germi Media

Należąca do firm Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI wzięła 12 mln zł kredytu z mBanku na inwestycje w akcje. Jednym z zabezpieczeń jest blokada na posiadanych przez spółkę akcjach Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Umowa kredytowa KCI z mBankiem będzie obowiązywała przez dwa lata od pierwszego wykorzystania środku z puli kredytu lub do 30 lipca 2025 roku.

- Kredyt zabezpieczony jest do kwoty równej 150 proc. zaangażowania umową zastawu finansowego na rachunkach inwestycyjnych i bankowych Emitenta, blokadą na posiadanych przez emitenta (czyli KCI - przyp.) akcjach Gremi Media oraz na akcjach nabywanych za środki z kredytu oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 K.p.c. - wyliczono w komunikacie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zaznaczono, że pozyskany umowa kredytowa stanowi instrument zarządzania płynnością finansową, związany ze zwiększeniem skali działalności KCI. Jest to część strategii działalności inwestycyjnej spółki na lata 2019-2030.

Do KCI należą akcje stanowiące 32,64 proc. kapitału i 41,58 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media.

W pierwszym kwartale br. firma osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o 7,2 proc. do 25,51mln zł, a jej zysk netto skurczył się z 4,12 do 1,87 mln zł.

Na koniec wtorkowej sesji giełdowej kurs KCI wynosił 1,045 zł, co daje kapitalizację w wysokości 71,7 mln zł. Głównymi akcjonariuszami spółki są kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza firmy Gremi Inwestycje (33,11 proc. kapitału) i Gremi International (29,62 proc.).

Dołącz do dyskusji: Firma Hajdarowicza bierze kredyt zł na inwestycje. Blokada na akcjach Germi Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl