SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firmy będą zmniejszać popyt na pracę

Najnowsze badania Narodowego Banku Polskiego (NBP) wskazują, że w najbliższym kwartale można spodziewać się dalszego zmniejszenia popytu na pracę zgłaszanego przez przedsiębiorstwa, podał bank centralny w raporcie.

Firmy będą zmniejszać popyt na pracę

"Wyniki ostatniego Badania koniunktury NBP12 wskazują na prawdopodobne dalsze wyhamowanie procesu odbudowywania przez firmy swoich zasobów kadrowych po przyspieszeniu w I kw. 2011. Zgodnie z wynikami Szybkiego Monitoringu w najbliższym kwartale można spodziewać się dalszego zmniejszenia popytu na pracę zgłaszanego przez przedsiębiorstwa" - głosi raport.

W III kw. 2011 r. wskaźnik ilustrujący plany przedsiębiorstw dotyczące zatrudnienia obniżył się do negatywnego poziomu (niewielka przewaga spadków zatrudnienia nad jego wzrostem) jednak nadal utrzymuje się on powyżej swojej średniej długookresowej, podkreśla NBP.

"Zwiększanie zatrudnienia przewidywały w III kw. 2011 firmy w bardzo dobrej sytuacji finansowej i oczekujące wzrostu produkcji. Natomiast przedsiębiorstwa o niskim wykorzystaniu mocy produkcyjnych najczęściej przewidują spadki zatrudnienia" - czytamy dalej w raporcie.

Pogorszeniu uległy prognozy dotyczące zatrudnienia w przemyśle i budownictwie. W usługach prognozy wskazują na zwiększanie zatrudnienia. Nadal bardziej optymistyczne są prognozy zatrudnienia dla MŚP niż dla przedsiębiorstw dużych, podano także.

"Mimo pogorszenia planów zatrudnienia, przedsiębiorstwa w dalszym ciągu przewidywały umiarkowany wzrost wynagrodzeń w III kw. 2011" - napisał też NBP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy będą zmniejszać popyt na pracę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl