SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firmy Rahima Blaka: edrone ze wzrostem wpływów o 50,7 proc., Sapiency z 41 tys. zysku

W 2019 roku spółka technologiczna edrone, której udziałowcem jest przedsiębiorca Rahim Blak, uzyskała 5,2 mln przychodów i 66,2 tys. zysku netto. Z kolei firma Sapiency, w której Blak także ma udziały, ubiegły rok zamknęła z przychodami na poziomie 330,6 tys. zł i 41,1 tys. zł zysku.

Rahim BlakRahim Blak

Według raportu złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, w 2019 roku agencja edrone, do której należy system eCRM dla e-commerce o tej samej nazwie, odnotowała 5,2 mln zł przychodów wobec 3,45 mln zł rok wcześniej (+50,7 proc. rdr.). Zysk netto wzrósł z 20,8 tys. zł do 66,2 tys. zł.

Koszty operacyjne spółki poszły w górę o 44,3 proc., do sumy 5,13 mln zł (z 3,55 mln zł rok wcześniej). Na usługi obce wydano 2,98 mln zł, na wynagrodzenia 1,68 mln zł. Rahim Blak ma w edrone 50 proc. udziałów.

- Wyniki, które pokazuje polski KRS nie uwzględniają sprzedaży zagranicznej prowadzonej w spółkach zagranicznych, największym oddziałem spółki edrone jest oddział w Brazylii, która ma już ponad 100 stałych klientów i za 2019 rok miała przychód 173552 dolary - 694 000 zł przychodu. Edrone ma teraz klientów w 22 krajach - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Rahim Blak.
 

Utworzona w 2019 roku spółka Sapiency, która prowadzi platformę do tokenizacji pod marką Mosaico, odnotowała 330,59 tys. zł przychodów z działalności operacyjnej. Zysk wyniósł 41,09 tys. zł. W Sapiency Blak ma 50 proc. udziałów.

W ubiegłym roku Sapiency zainwestowała w giełdę kryptowalut Kanga Exchange. Za 6 proc. udziałów zapłacono 500 tys. zł.

W ubiegłym roku Rahim Blak sprzedał agencję social mediową click community grupie reklamowej Promo Agency PA, która prowadzi teraz działalność pod spółką click automation.Blak pozostał mniejszościowym udziałowcem spółki. W 2019 roku wpływy click community spadły o 19,1 proc. do 857,51 tys. zł wobec 1,06 mln zł. Firma odnotowała zysk netto 273,34 tys. zł wobec straty 521,84 tys. zł.  

Wpływ Covid-19 na biznes Rahima Blaka

Rahim Blak zapytany o wpływ pandemii Covid-19 na działalność spółek, których jest współwłaścicielem, odpowiada: - Pandemia w naszych firmach odbiła się jedynie zmniejszeniem dynamiki wzrostu przychodów w edrone, ale wzrost udało się utrzymać. Sektory w których działam to e-commerce - spółka edrone, odnawialne źródła energii - Copernic i blockchain - Mosaico, nie ucierpiały w czasie pandemii, tak jak inne branże. Spowolnienie w projektach blockchain, tj. Sapiency I Mosaico nadrobiłem większą sprzedażą szkolenia online Social Media Ninja. Z mojego punktu widzenia kluczem do sukcesu okazała się dywersyfikacja, dlatego nieustannie wchodzę w nowe rokujące rynki przyszłości, jak OZE - odnawialne źródła energii - wyjaśnia przedsiębiorca.

Poza wymienionymi spółkami, Rahim Blak jest także udziałowcem Copernic (50 proc.), która ma spółki-córki będąca właścicielami farm słonecznych. Biznesmen ma również 5 proc. udziałów w startupie Magnetiqa, który wytwarza produkty do elektrostymulacji roślin. Jest również jedynym właścicielem spółki funkcjonującej pod własnym imieniem i nazwiskiem, któa zamjuje się sprzedażą szkoleń.

Czytaj więcej: Wygraj 10 tys. dolarów

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Firmy Rahima Blaka: edrone ze wzrostem wpływów o 50,7 proc., Sapiency z 41 tys. zysku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anonim
edrone to nie jest firma Rahima i tylko dzięki temu jakoś funkcjonuje :) Sapiency przestałoby istnieć gdyby nie dofinansowanie, przekręty i nawini pracownicy!
odpowiedź
User
Były pracownik
To co mówi Rahim podzielilbym na sto. Plus zyski na poziomie kilkudziesięciu tysięcy to chyba jednak słabo.
odpowiedź
User
Anonim
edrone to firma zarządzana przez Blaka, ale Michała :) Pan Rahim byłby w martwym punkcie gdyby nie dofinansowanie, naiwni pracownicy oraz sporadyczni, zmanipulowani inwestorzy.
odpowiedź