SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firmy Rahima Blaka: edrone ze wzrostem wpływów o 50,7 proc., Sapiency z 41 tys. zysku

W 2019 roku spółka technologiczna edrone, której udziałowcem jest przedsiębiorca Rahim Blak, uzyskała 5,2 mln przychodów i 66,2 tys. zysku netto. Z kolei firma Sapiency, w której Blak także ma udziały, ubiegły rok zamknęła z przychodami na poziomie 330,6 tys. zł i 41,1 tys. zł zysku.

Rahim Blak Article

Według raportu złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, w 2019 roku agencja edrone, do której należy system eCRM dla e-commerce o tej samej nazwie, odnotowała 5,2 mln zł przychodów wobec 3,45 mln zł rok wcześniej (+50,7 proc. rdr.). Zysk netto wzrósł z 20,8 tys. zł do 66,2 tys. zł.

Koszty operacyjne spółki poszły w górę o 44,3 proc., do sumy 5,13 mln zł (z 3,55 mln zł rok wcześniej). Na usługi obce wydano 2,98 mln zł, na wynagrodzenia 1,68 mln zł. Rahim Blak ma w edrone 50 proc. udziałów.

- Wyniki, które pokazuje polski KRS nie uwzględniają sprzedaży zagranicznej prowadzonej w spółkach zagranicznych, największym oddziałem spółki edrone jest oddział w Brazylii, która ma już ponad 100 stałych klientów i za 2019 rok miała przychód 173552 dolary - 694 000 zł przychodu. Edrone ma teraz klientów w 22 krajach - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Rahim Blak.
 

Utworzona w 2019 roku spółka Sapiency, która prowadzi platformę do tokenizacji pod marką Mosaico, odnotowała 330,59 tys. zł przychodów z działalności operacyjnej. Zysk wyniósł 41,09 tys. zł. W Sapiency Blak ma 50 proc. udziałów.

W ubiegłym roku Sapiency zainwestowała w giełdę kryptowalut Kanga Exchange. Za 6 proc. udziałów zapłacono 500 tys. zł.

W ubiegłym roku Rahim Blak sprzedał agencję social mediową click community grupie reklamowej Promo Agency PA, która prowadzi teraz działalność pod spółką click automation.Blak pozostał mniejszościowym udziałowcem spółki. W 2019 roku wpływy click community spadły o 19,1 proc. do 857,51 tys. zł wobec 1,06 mln zł. Firma odnotowała zysk netto 273,34 tys. zł wobec straty 521,84 tys. zł.  

Wpływ Covid-19 na biznes Rahima Blaka

Rahim Blak zapytany o wpływ pandemii Covid-19 na działalność spółek, których jest współwłaścicielem, odpowiada: - Pandemia w naszych firmach odbiła się jedynie zmniejszeniem dynamiki wzrostu przychodów w edrone, ale wzrost udało się utrzymać. Sektory w których działam to e-commerce - spółka edrone, odnawialne źródła energii - Copernic i blockchain - Mosaico, nie ucierpiały w czasie pandemii, tak jak inne branże. Spowolnienie w projektach blockchain, tj. Sapiency I Mosaico nadrobiłem większą sprzedażą szkolenia online Social Media Ninja. Z mojego punktu widzenia kluczem do sukcesu okazała się dywersyfikacja, dlatego nieustannie wchodzę w nowe rokujące rynki przyszłości, jak OZE - odnawialne źródła energii - wyjaśnia przedsiębiorca.

Poza wymienionymi spółkami, Rahim Blak jest także udziałowcem Copernic (50 proc.), która ma spółki-córki będąca właścicielami farm słonecznych. Biznesmen ma również 5 proc. udziałów w startupie Magnetiqa, który wytwarza produkty do elektrostymulacji roślin. Jest również jedynym właścicielem spółki funkcjonującej pod własnym imieniem i nazwiskiem, któa zamjuje się sprzedażą szkoleń.

Czytaj więcej: Wygraj 10 tys. dolarów

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy Rahima Blaka: edrone ze wzrostem wpływów o 50,7 proc., Sapiency z 41 tys. zysku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Były pracownik
To co mówi Rahim podzielilbym na sto. Plus zyski na poziomie kilkudziesięciu tysięcy to chyba jednak słabo.
9 0
odpowiedź
User
Anonim
edrone to firma zarządzana przez Blaka, ale Michała :) Pan Rahim byłby w martwym punkcie gdyby nie dofinansowanie, naiwni pracownicy oraz sporadyczni, zmanipulowani inwestorzy.
5 0
odpowiedź
User
Oszusta
Ten człowiek wziął kredyt żeby sztucznie napompować te wyniki. Czy ktoś mu wierzy?
Za rok będziemy czytać o tym co zrobił z innymi spółkami narażając inwestorów na straty. Czy trzeba to komuś udowadniać?
2 0
odpowiedź